niedziela, 19 września 2021r.

Zbyt dużo samochodów w Polsce – najwyższy czas na autokasację

Chociaż pod jednym względem w zwięzłym czasie dognaliśmy resztę Europy. Od paru lat, jednakowo jak oni, my również narzekamy na brak żadnego punktu parkingowego. Zachodnie stolice przymuszone były już dawno wyprowadzić ruch uliczny poza centra, bo wywoływało to korki i kłopoty z parkowaniem. U nas zaczyna już być podobnie i nie brakuje miejscowości, w jakich nawet nie ma co próbować wypatrywać takiego miejsca, bowiem z góry wiadomo, że nasze starania są skazane na porażkę.

Jednakowoż Zachód poszedł po rozum do głowy i postanowił poradzić sobie z problemem za wsparciem parkingów piętrowych albo podziemnych – rozwiązaniem kłopotów jest także autokasacja Radom, oczywiście dotyczy to tylko aut, jakie już nie będą jeździć. Tym sposobem na niewielkiej przestrzeni zmieści się o dużo znacznie więcej samochodów. W Polsce jak na razie nieśmiało sięgamy po takie rozstrzygnięcia. Miasta ociągają się z tego typu inwestycjami, woląc ofiarować pieniądze na co innego.

Tymczasem jest to już ostatni dzwonek dla włodarzy miast, albowiem niebawem sytuacja wymknie nam się spod kontroli. Najpoprawniej radzą sobie z brakiem miejsc parkingowych spółdzielnie lokalowe. Powstawały one przeważnie w minionej epoce, kiedy tak właściwie samochodów było dwadzieścia razy mniej niż dziś, co przekładało się także na miejsca parkingowe. Z biegiem lat niemniej jednak udało się przeważnie. Każdy ma własne upodobania względem samochodów. Jedni wolą prędkie auta, inni zdecydowanie bardziej wolą uwzględniać w tym bezpieczne pojazdy. Korzystanie z samochodu jak wiemy jest dość powszechne.

Współcześnie posiadanie samochodu jest o wiele prostszym zadaniem do spełnienia, aniżeli było to zademonstrowane kilkanaście lat temu, gdzie samochody były w rzeczy samej czymś wartościowym. Dziś na każdym kroku jesteśmy w stanie zmienić auto na lepsze, szybsze, czy odpowiedniej wyposażone. Dział motoryzacyjny opiera się również na postępie technologicznym. O dużo przyzwoiciej respektowane pozostają samochody, jakie są w jakiś sposób dopasowane do komfortu jazdy.

Dodaj komentarz