piątek, 16 kwietnia 2021r.

Zatrudniamy fotografa na ślub – Zapytania do fotografa weselnego

Zatrudniamy fotografa na uroczystości weselne – Pytania do fotografa weselnego

Wybranie fotografa na wesele to zwykle ciężka rzecz, jednakowoż równolegle niezmiernie istotna kwestia. To od fotografika zależy, jaką będziemy posiadali pamiątkę ze ślubu na lata. Przed zainicjowaniem współpracy, warto w takim razie zadać kilka pytań osobie, której powierzymy tak znaczący temat naszego życia. Niżej przeczytasz jakie są newralgiczne kwestie i o co warto zapytać naszego fotografa ślubnego:

Jakie specjalista od fotografii ma doświadczenie w ślubnej branży?

To jedno z bazowych pytań do fotografa weselnego. Jest istotne, bo dotyczy doświadczenia profesjonalnego w branży, która dla dużej grupy fotografów jest niesztampowa. Warto je zadać, bo nie każdy fotograf sprawdzi się w branży weselnej. Im dłuższe doświadczenie tym prawidłowiej. Dzięki temu możemy być pewni, że wyniki będą zadowalające.

Jeśli będziemy mieć do czynienia z fotografem, który dopiero zaczyna pracę i chce zdobyć doświadczenie, to będzie to pewne niebezpieczeństwo. Zlecenie oprawy fotograficznej wesela osobie bez doświadczenia może nie wyjść nam na dobre.

Z czego składa się oferta?

Nie każdy fotograf ślubny ma taką samą propozycję. Przeważnie jest to sprawa zróżnicowana. Wystarczy jedynie skonfrontować parę ofert, by dojść do wniosku, iż różnica jest w cenie i typach usług. By uniknąć zawodu musimy gruntownie każdą propozycję przeanalizować.

Czy specjalista od fotografii może pochwalić się pełnym reportażem weselnym a nie tylko jednym przygotowanym zdjęciem?

Niejednokrotnie na witrynach internetowych fotografów ślubnych w portfolio ujrzeć można tylko pojedyncze, bardzo dobre zdjęcia weselne. Poprośmy jednakże fotografa, żeby pokazał nam cały reportaż ślubny. Dzięki temu poznamy jego unikalny styl oraz poczucie estetyki. Wyrobimy sobie zdanie na temat tego czy chcemy z nim kooperować.

Jak wygląda umowa o współpracę z fotografem ślubnym i zapisy w niej zamieszczone?

Umowa oraz notacje w niej zawarte to ważna rzecz. Zaznajommy się z nią przed złożeniem podpisu. Jeżeli zagadnienia zawarte w umowie są niezrozumiałe postarajmy się je wspólnie wytłumaczyć. Jeżeli będą kojarzyły się z jakimiś dopłatami lub ukrytymi obwarowaniami to ma zapalić się nam czerwona lampka.

Co w wypadku, kiedy nie dojdzie do wykonania umowy przez fotografa na ślub?

W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Może okazać się tak że nasz fotograf zachoruje czy też z innych powodów nie będzie mógł zrealizować zlecenia. Zapytajmy czy taka osoba ma plan awaryjny – zastępstwo innej osoby, czy przewidziane jest odszkodowanie bądź też jakaś inna forma gratyfikacji z powodu niewykonania umowy.

Materiał powstał przy współpracy z Fotografem ślubnym Warszawa – https://freyalovephoto.pl/

Dodaj komentarz