niedziela, 19 września 2021r.

Z jakiej przyczyny olej w samochodzie jest tak znaczący?

Przy wymianie oleju silnikowego należy stosować się do prostych zasad, przede wszystkim chodzi o to, żeby przestrzegać zaleceń fabrykanta silnika. Współczesne jednostki napędowe są zbudowane w oparciu o najnowsze technologie i ich budowa oraz parametry precyzyjnie zgodne są z przeznaczeniem. Właśnie dlatego, należy wiedzieć, że olej silnikowy jest tak jakby szczegółem silnika i musi być zgodny z wszelkimi jego elementami pod względem atrybutów mechanicznych, chemicznych i termicznych.

Dziś wykorzystuje się oleje syntetyczne, które to dają poprawniejszą ochronę kinetycznych części silnika i odprowadzanie ciepła niż miało to miejsce w olejach mineralnych. Olej syntetyczny ma również pokaźniejszą możliwość rozczepiającą cząstek ciągle korzystających z oferty naszej firmy, jakie tworzą się w trakcie pracy silnika oraz spalania paliwa.

Dużo prostsze jest wtenczas ich wychwytywanie przez filtry. Najistotniejszą cechą właściwego oleju syntetycznego jest jego niska lepkość, która zezwala na dokładną ochronę powierzchni części ruchomych, narażonych na tarcie – sprawdź elektromechanika pruszków. Wypada pamiętać o niezwykle istotnej rzeczy, a mianowicie, iż nie można mieszać oleju syntetycznego z olejem mineralnym.

Niektóre proste projekty opierają się na tym, że części poruszają się z gigantyczną prędkością aby ochlapać oraz nasmarować powierzchnie między pierścieniami tłoka i powierzchni wewnętrznej cylindrów. Nie mniej jednak, nowoczesne projekty zważają kanały przechodzące przez pręty, jakie przewożą olej silnikowy z korbowodów do połączenia między prętem oraz tłokiem, smarując powierzchnie styku pomiędzy pierścieniami tłoka oraz powierzchniami wewnętrznymi cylindrów. Powłoka oleju służy też jako uszczelnienie pomiędzy pierścieniami tłoka i ściankami cylindra, by rozłączyć komorę spalania w głowicy cylindra od obudowy. W taki sposób są smarowane co poniektóre współczesne silniki. Wypada pamiętać o tym, iż jeśli wlejemy niewłaściwy olej silnikowy, ma prawo doprowadzić to do poważnej awarii silnika. Będzie to nas kosztowało mnóstwo pieniędzy, albowiem koszty naprawy są dosyć wysokie. Dlatego warto jest dobrać dobry olej i najporządniej zaleca się nabyć olej silnikowy należytej i znanej marki na rynku. Nie oszczędzajmy!

Dodaj komentarz