czwartek, 28 października 2021r.

Z jakiej przyczyny interakcja z coachem jest taka owocna?

Często napotykamy się z nowatorskimi wyzwaniami. Duża grupa z nas, jeszcze nie znając nawet elementów nowych propozycji, zmian, już z góry zakłada, iż się nie nadaje do śmiałej rzeczywistości. Lęk, obawa przed nieznanym, brak wiary w siebie, nadchodzący stres – jeśli w takim stanie psychiki odbędziemy na inne, innowacyjne miejsce, faktycznie, nasza idealna misja skazana będzie na niepowodzenie. Każde nasze ewentualne potknięcie, potraktujemy jako konfirmacja stworzonego przez nas stanu z przed zmian, niekompetencji, niedopasowania. Powinniśmy czym prędzej oddać się pod opiekę coacha, innymi słowy osobistego trenera, lecz nie od stworzonego przez nas ciała, jednak naszego umysłu.

Coaching, to szkolenia dla wszystkich, którzy myślą o własnym samorozwoju, o ulepszaniu własnych umiejętności, o umiejętności przystosowania się do zmian, umiejętnościach przekonywania oraz inspirowania innych do zmian oraz rozwoju – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – coaching kariery. W gigantycznym skrócie, szkolenia coachingowe aktywują pozytywne myślenie. Od czasu do czasu trudno jest samemu sobie doradzić, spostrzegając świat w ciemnych barwach. Rola coachingu jest tutaj nieoceniona. Dla każdego dziecka, rodzice muszą być coachami, innymi słowy trenerami osobistymi, wspierającymi dziecko w jego działaniach, wyborach, potrafiącymi wskazać, co jest odpowiednie a co kiepskie, pokazać prawdziwe wartości. Niestety, nie każdy rodzic umie nawiązać dobre relacje z dzieckiem, co rodzi prawie zawsze bunt i opór małolata. Nie mając wsparcia w mieszkaniu rodzinnym, wypatruje własnego coacha na podwórku, pośród kolegów z klasy, co nie zawsze kończy się dobrze. Żeby nauczyć się trafnych i prawidłowych relacji z dziećmi, rodzice powinni uczestniczyć w szkoleniach coachingowych, które wyznaczą im właściwe kierunki. Coaching, to nie tylko szkolenia dla sfrustrowanych i znerwicowanych biznesmenów.

Porządne treningi i szkolenia przygotowywane są dla wielu innych grup społecznych, które także oczekują pomocy w wsparcia. Rodzice porządnie zdają sobie sprawę z tego, ile trzeba poświęcenia oraz wyrzeczeń, aby poprawnie ukształtować i wychować dziecko na stosownego, porządnego człowieka. Dobrze jest znać metody, które ułatwią ten proces wychowawczy.

Dodaj komentarz