czw. Sie 18th, 2022

Z jakiej przyczyny bycie szefem jest kłopotliwe i jak to ułatwić?

Umysł człowieczy pracuje na bazie asocjacji. Dzięki temu prościej zapamiętujemy i łatwiej przyswajamy wiadomości. Przyrównywać do siebie wolno dużo rzeczy. Organizację firmy na przykład możemy jak najbardziej porównać do tworu, jakim jest rodzina. Dwa najważniejsze detale, czyli rodzice – stanowią kapitalne porównanie do jednostek w firmie, jakimi są zarząd oraz dział rachunkowości. Muszą oboje ze sobą współbrzmieć, bo jedno bez drugiego nie może poprawnie funkcjonować.

W wielu przypadkach w zarządzie firmy, inaczej w dokładnym władztwie zasiada koronny księgowy, a w takim razie sprawuje dwie funkcje – ma swój udział w zarządzaniu pełnym organizmem, a i włada zagadnieniami finansowymi. W stereotypowej rodzinie takie funkcje sprawuje oczywiście matka. Ojciec jest jak w największym stopniu tą cząstką, jaka wytwarza przychód rodziny. Dzieci w wiarygodnym wieku stają się pracobiorcami, wypełniającymi rozporządzenia zarządu, innymi słowy rodziców.

Zarządzanie takim przedsiębiorstwem jakim jest rodzina, stanowi najogromniejsze oraz najbardziej odpowiedzialne wyzwanie. Choć wypłacanie premii uznaniowej pracobiorcom wychodzi o wiele taniej aniżeli w wypadku prawdziwej firmy. Dochodzi jeszcze jedna zaleta. Urlop bierze pełna załoga domowego przedsiębiorstwa i jednostka gospodarcza przez to nic nie traci, a nawet zyskuje! W żadnej firmie wspólny wyjazd tak nie ucieszy jak wyjazd familijny. Każdy człowiek jako dziecko fantazjuje w pewnym okresie o tym, że zostanie szefem, który ma certika.pl – certyfikacja ISO 9001. Zwłaszcza mali chłopcy. Prezentują sobie, że administracja firmą to chodzenie do pracy w garniturze, personalizowane biuro, sekretarka, podpisywanie dokumentów oraz wydawanie poleceń. Jednym słowem: praca – bajka. To przykre w rzeczywistości nie wygląda to tak różowo. Naturalnie, bycie właścicielem firmy to prestiż oraz przeważnie odpowiednie zarobki.

Jednakowoż proporcjonalny jest poziom stresu oraz godzin spędzonych każdego dnia w pracy. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż kierownik pod żadnym pozorem nie musi być w biurze, aby pracować. Jego obecność w domu w owym czasie nie oznacza słodkiego lenistwa. Bycie odpowiedzialnym za firmę to życie pod jej dyktando, to zobowiązanie za jej profesjonalne funkcjonowanie, a tym samym za miejsce pracy podwładnych.

Dodaj komentarz