piątek, 16 kwietnia 2021r.

Z jakiego powodu warto sadzić kwiaty i krzewy?

Nie od dziś rozumie się samo przez się, iż powietrze staje się coraz bardziej zatrute, coraz to więcej toksyn znajduje się w atmosferze oraz przedostaje się do naszych apartamentów, sprawiając, iż pozornie świeże w nich powietrze, jest już dosyć zanieczyszczone. Jest szereg kwiatów zielonych całkowicie oczyszczających powietrze z toksyn, filtrujących je a rośliny te możemy uprawiać samodzielnie w mieszkaniu, w donicy postawionej w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Większa część roślin ma właściwości oczyszczające, niektóre jednakże posiadają ich znacznie więcej, mają lepsze warunki by filtrować powietrze a równocześnie to właśnie dzięki nim, możemy uniknąć chorób a nawet zatruć, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zawdzięczamy naturalnej roślinności odpowiedzialnej za filtrację powietrza.

Pośród roślin o właściwościach w największym stopniu oczyszczających znajduje się Dracena, której wszystkie odmiany zasługują na opisującą nas uwagę. Palmy a co najważniejsze, paprocie. Pnące, wiszące, stojące i krzewiaste, paprocie nie wyłącznie oczyszczają ale również nawilżają powietrze w swoim otoczeniu – w następstwie tego wypróbuj Tanie doniczki. Najprostsze w uprawie, najbardziej zniewalające oraz nie wymagające gigantycznych nakładów czasowych, to krzaki kwiatowe kwitnące które każdy ma prawo uprawiać w swoim ogrodzie. Czy to krzak astrów kwitnących, czy także jaśminu czy róż, każdy z nich jest równie prosty oraz równie efektywny w uprawie.

Mając odrobinę wyobraźni oraz możliwości, jesteśmy w stanie krzewy wbudowywać w skalniaki, obudowywać ozdobami jak i tworzyć z nich tunele, otoczki dla kratek do pnącz oraz kwitnących krzewów pnących. Dużo razy zapewne mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe kompozycje naokoło altan, płotków i balustrad tarasów. Może warto do stworzonego przez nas ogrodu czy nawet balkonu zaczerpnąć nieco pomysłów z innych miejsc by krzewy czy kwitnące pnącza rosły nadzwyczajnie po balustradach. Kilkadziesiąt gatunków krzewów jest gotowych do zasadzenia, gotowych do kupienia w cebulach lub ewentualnie sadzonkach, jakie jesteśmy w stanie komponować wedle własnego planu oraz marzenia o wyglądzie ogrodu. Wystarczy odrobina cierpliwości i wytrwałości żeby w krótkim czasie nasycać się niezwykłymi kwiatami.

Dodaj komentarz