piątek, 17 września 2021r.

Wzór i weny modowe – suknie

Styl formułuje człowieka. Niejednokrotnie po tym co nosimy jesteśmy w stanie określić to, jaki jest dany człowiek, jaka jest dana postać. Po tym jak się ubieramy wolno zaliczyć kogoś do wskazanej subkultury. Można powiedzieć, czy ta osoba zna się na modzie, czy będzie ona dla niej istotna. W zasadzie ubiór niesłychanie sporo mówi o człowieku, więcej aniżeli nam się wydaje.

A z jakiego powodu moda jest taka istotna? Bowiem każdy pragnie coś sobą wyrażać, a właśnie przez ubiór i poprzez modę wolno wyrażać sobą najwięcej i wolno także zademonstrować siebie. Styl to jest nie jedynie to, w jaki sposób my się ubieramy, jakkolwiek także skąd to czerpiemy. Na ogół inspirujemy się czymś wybierając nasz styl. Czy ożywiamy się kimś, czy jest to wybitna modelka, czy jest to kreacja z filmu, czy ma prawo jest to doniesienie do konkretnej epoki historycznej. Każdy styl wolno z czymś połączyć.

Istotne, by w ogóle go posiadać i posiadać własne zdanie na temat mody. Czerpanie tylko z ilustrowanych pism na pewno nie można pod żadnym w stosunku do nazwać stylem i nigdy nie będzie wolno tego zrobić, w modzie. Z czego czerpiemy modowe inspiracje? Dużo osób czerpie je od swoich ulubionych postaci ze świata mody czy muzyki lub też sklepów typu Imesia – Sukienki dla Druhen. Jeśli ktoś reprezentuje sobą coś konkretnego w sprawie mody, oczywiście można się nim inspirować.

Niemniej jednak zazwyczaj, inspiracją są lata. Lata dwudzieste, sześćdziesiąte, osiemdziesiąte. Każde mają własną nazwę w świecie mody i każde mają przydzielone wyznaczone style, jakie je w świecie mody znamionują. Po ubiorze niezmiernie łatwo wolno zaznajomić czym inspirowała się dana postać. Jaki to był styl, jaki rozdział w świecie mody oraz co ta jednostka chce tym zademonstrować, wyrazić. Jest to reprezentatywny język mody, który rozumieją wyłącznie ci, którzy tym żyją i jacy tym się ściśle mówiąc interesują. Czerpanie inspiracji z mody, jest niezwykle korzystne dla stworzonego przez nas wizerunku. Tylko ostrożnie łączmy ze sobą różne style, ponieważ nie zawsze to nam wychodzi, a jeśli nie wyjdzie to możemy skończyć wyglądając w jaki sposób bożonarodzeniowe drzewko. A to na pewno nie jest pomyślne dla nas, ani dla naszej opinii dla świecie mody.

1 thought on “Wzór i weny modowe – suknie

Dodaj komentarz