śr.. gru 1st, 2021

Wygląd i asekuracja karoserii – blacharstwo oraz lakiernictwo

Kupując nowiutki wóz, już od dawna bierze się pod uwagę nie tylko parametry techniczne i producenta samochodu, lecz także kolor lakieru. Niejednokrotnie to przede wszystkim niespotykana barwa lakieru przyciąga uwagę gościa salonu i zachwyci go do tego stopnia, że szybko podejmie decyzję: ten i żaden z pozostałych.

Zakłady produkujące lakiery samochodowe świetnie zdają sobie sprawę z prawidłowości, iż w dużej mierze od jakości ich wyrobów uzależniona jest decyzja użytkowników aut. Udostępniają w związku z tym każdemu możliwość osobistego doboru odcienia, w zależności od indywidualnych preferencji, natomiast zakładom lakierniczym dają do wyboru produkty wielu firm, które charakteryzują się zróżnicowanymi cechami.

należy przecież wiedzieć, że lakiery poza kwestią estetyczną spełniają również inne ważne funkcje. Doskonale równa powierzchnia musi chronić pojazd przed wpływem negatywnych procesów, przede wszystkim przed korozją. Z pragmatycznego punktu widzenia, podobnie istotne, jak elegancka barwa, są takie właściwości lakieru, jak idealne krycie karoserii oraz odporność Zwykły użytkownik samochodu zwykle nie zastanawia się, czym pokryta jest powierzchnia jego samochodu.

Zabiera nowe auto w wymarzonym odcieniu prosto ze sklepu, a jeśli gładka warstwa lakieru ulegnie zarysowaniu, oddaje wóz do warsztatu lakierniczego i nie musi się o nic martwić. Wie, iż fachowiec dobierze kolor i typ lakieru, do niego zaś należy ocenienie końcowego efektu usługi. Z punktu widzenia lakiernika sprawa nie jest jednak tak błaha, gdyż lakiery samochodowe to wymagające materiały, z którymi poradzi sobie specjalista – sprawdź zobacz.

Na początku trzeba nałożyć podkład, a dopiero potem można przejść do nakładania warstwy malarskiej, która zdecyduje o kolorze auta. Lecz to wcale nie koniec. Na samym końcu nakładany jest lakier nabłyszczający, który podkreśli kolor i dodatkowo zabezpieczy warstwy znajdujące się wcześniej. Nakładanie lakieru to skomplikowana czynność, wymagająca precyzji, lat praktyki, a także umiejętności posługiwania się specjalistycznym sprzętem. A wszystko tylko w tym celu, aby klient wyjechał z zakładu zadowolony.

Dodaj komentarz