piątek, 17 września 2021r.

Wydatki ślubne – wybór sali i dekoracji weselnych

Każda para młoda wybierając salę na wyprawienie własnego ślubu ma zwrócić szczególną uwagę na parę elementów. Jednym z nich jest parking dla gości. Nie taktowne by było aby goście sami poszukiwali sobie miejsca parkingowego i aby wypada było z tego powodu długo na nich wyczekiwać. Następną sprawą jest to, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na to czy dana sala jest wyposażona w ogrzewanie i klimatyzację. Wszystko jest uzależnione od tego kiedy tak właściwie ma się odbyć wesele. Jeśli w zimę to na pewno nie będzie to swojsko wzmiankowane wesele jeżeli goście będą marzli, a w lato że będą się przesadnie pocili czy też byłoby im nad zwyczaj duszno. Następną rzeczą na jaką powinni zwrócić szczególną uwagę nowożeńcy jest to czy dana sala ma wskazane miejsce do palenia papierosów.

W ogólności wiadomo że w salach weselnych nie wolno palić niemniej jednak powinniśmy wziąć pod uwagę to że nie wszyscy z naszych gości nie palą. Sale weselne starają się spełniać tą potrzebę gości i na ogół mają wyznaczone właściwe miejsce na palarnię.

Mimo to warto o to zapytać, aby się nie okazało, iż nasi goście na przysłowiowego dymka musieli wychodzić przed lokal w deszcz. Następną dosyć ważną rzeczą jest to czy dana sala weselna ma ogród i możliwy mini plac zabaw dla dzieci. Jeśli będziemy zapraszać jedynie gości dorosłych to nie ma to znaczenia, jednak, jeśli będzie również sporo dzieci to wypadałoby i im zapewnić rozrywkę – więcej na stronie internetowej wesela świdnica. Powinniśmy także zobaczyć czy jest wystarczająco dużo miejsca na tańce, bo nie po to robi się wesele żeby wszyscy siedzieli cały wieczór i noc tylko po to by się wszyscy odpowiednio bawili.

Jeśli to wszystko mamy już ustalone to czas najwyższy zająć się proponowanym jadłospisem. Sale weselne ze względu na swoje doświadczenie w takich imprezach mają już ustalone wstępne jadłospisy i należałoby w tym temacie polegać na dyrektywach menagera, bowiem szykuje on to nie pierwszy raz. To teraz już można stroić salę i zapraszać gości. Jeśli spełnimy wszelkie fundamentalne wymogi to mamy pół sukcesu za sobą reszta zależy już tylko od naszych gości.

1 thought on “Wydatki ślubne – wybór sali i dekoracji weselnych

Dodaj komentarz