niedziela, 19 września 2021r.

Własny basem w domu – jak go zbudować?

Posiadanie basenu kąpielowego we własnym mieszkaniu jest kolosalną atrakcją. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość odpoczynku i relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Własny basen dodaje jego właścicielom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest skomplikowana to naturalnie dzięki współczesnym strukturom gwarantującym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy jedynie ludzie zamożni mogą zezwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Przeważnie umieszcza się go w piwnicy. Najprzyzwoiciej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku planowania domu. Oczywiście, następnie również wolno dobudować basen, jakkolwiek będzie się to łączyło z wyższymi wydatkami wynikającymi z dostosowania instalacji pomieszczenia. Plusem krytego basenu jest to, że możemy w nim pływać obojętnie od pory roku.

Kontrolowanie należytej temperatury w pomieszczeniu, w jakim mieści się basen jest nadzwyczaj istotne. Wypada zagwarantować w nim jak perfekcyjne odprowadzanie wilgotności, jaka powstaje za sprawą parowania wody. Parowanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeżeli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Odpowiednio byłoby zainstalować w pomieszczeniu także osuszacz wody czy też klimatyzację. Jeśli nie mamy możliwości wybudowania basenu w granicach domu możemy zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie – tu pomoże Producent basenów. Należy niemniej jednak w pierwszej kolejności uczynić na danym terenie poziom wód gruntowych oraz rodzaj gleby. Najwygodniej będzie zbudować basen ogrodowy jak najbliżej mieszkania. Jest to istotne ze względu na konieczność podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej.

Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, dzięki czemu będziemy posiadać zapewniony komfort i dyskrecję. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku albowiem powinien być utwardzony. Standardowy basen postawiony w ogrodzie ma wymiary około 4 metry wielkości oraz 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy nam głębokość około 1,5 metra. Naturalnie możemy się zdecydować na znacznie większy basen, jednakowoż wtedy wydatki jego powstania oraz użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów ekonomicznych i użytkowych.

Dodaj komentarz