sobota, 27 lutego 2021r.

Witryna internetowa – jak powinna być zaprojektowana?

Wyimaginujmy sobie, że wchodzimy do punktu sprzedaży – w jednym, czujemy się odpowiednio, pragniemy się porozglądać i pewnie coś kupimy, a w drugim – migiem pragniemy wyjść. Od czego zależy nasze pierwsze wrażenie? Z pewnością nie od towaru na sklepowych półkach, bo wiemy jeszcze przed wejściem, co sklep oferuje. To sprzedawcy sprawiają na nas takie a nie inne wrażenie. To od nich zależy, czy zostaniemy tutaj na dłużej, czy zaraz wyjdziemy. Witryny, to takie punkty, gdzie także napotykamy się ze sprzedawcami, chociaż ich nie zauważamy.

I tak jak w normalnym sklepie, tak i tu najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Tworzenie witryn internetowych nie polega jedynie na wpisaniu danych firmy, wstawieniu paru fotografii, przedstawieniu oferty – co potwierdza specjalista z 2R Studio.

Bo ta domena internetowa będzie musiała dla nas pracować, należy nadzwyczaj poprawnie przemyśleć jak ma być skonstruowana, by tak jak w ulubionym sklepie, choćby porozmawiać ze sprzedawcą. To co perfekcyjne, powinno być w sklepie na uwypuklanym miejscu, by klient od razu zwrócił na to uwagę.

Każdy solidny sprzedawca ma na pewno swoje sztuczki, które pozwolą kontrahenta związać ze sklepem na dłużej. Nie wystarczy mieć domenę internetową firmy – wypada zapracować sobie na zaufanie i lojalność kontrahentów, a to już wymaga wielu pomysłów. Witryny internetowe są wizytówką firmy, niemniej jednak to my musimy spowodować, żeby klient odwiedzając naszą jednostkę w internecie był usatysfakcjonowany, a jego odwiedziny nie były pierwsze i ostatnie.

Najistotniejsze jest stworzenie wybitnie porządnych relacji z konsumentami. Internauci, odwiedzając witryny www, kochają na nich odnaleźć jakieś ciekawostki, rady z danej dziedziny, posiadać możliwość zadania zapytania oraz uzyskania rychłej odpowiedzi. Jeżeli zdecydujemy się na taki typ kontaktu z klientami, musimy pamiętać, że odpowiedzi powinny być udzielane w krótkim czasie. Kilkudniowy termin odpowiedzi prawdopodobnie sprawi, że nasz możliwy konsument już nie będzie jej oczekiwał, a oraz naszą idealną domenę internetową będzie omijał szerokim łukiem. To, że sprzedawcy nie widać na domenie internetowej, nie znaczy, że konsument nie oczekuje kontaktu z nim. Skutkiem tego przystępując do pracy nad stworzeniem strony www, powinniśmy od początku wiedzieć czego chcemy, oraz jak mają wyglądać nasze kontakty z klientami.

Dodaj komentarz