piątek, 17 września 2021r.

W jakim miejscu zaparkować auto przy lotnisku Balice? Zobacz parking

Wydawać by się mogło, iż Kraków, jako jedno z w największym stopniu znanych lokalnych miast, jest miejscowością, jaka powinna mieć własny, kapitalny port lotniczy. Aczkolwiek okazuje się, że faktycznie, lotnisko w Krakowie jest, jednakowoż nie jest ono tak kolosalne, jak wedle niektórych powinno być. Niewątpliwie nie jest prawdą, iż port lotniczy w Balicach jest mały i niefunkcjonalny. To naturalnie dzięki pieniądzom, jakie znalazły się w polskim budżecie z racji aranżowania piłkarskich Mistrzostw Europy, udało się krakowski port lotniczy unowocześnić oraz rozbudować.

Interesującym pomysłem jest na przykład to, że są tutaj dwa osobne terminale. Jedne, ten większy, obsługuje przede wszystkim loty pomiędzy narodowe. Balice obsługiwane są nie jedynie przez loty czarterowe, jednak także przez tanie linie lotnicze oraz loty rejsowe. To wszystko sprawia, iż niemal każdego dnia na terminalu międzynarodowym jest nadzwyczaj tłoczno. Również z pasa startowego co chwilę startują następne samoloty. Jednakże wypada też pamiętać, że Kraków to też port lotniczy, jaki obsługuje niezmiernie dużo połączeń krajowych.

Nie ulega wątpliwości przecież, iż w wielu przypadkach podróż samolotem z Krakowa chociażby do Gdańska lub Poznania jest najzwyczajniej w świecie wygodniejsza i korzystniejsza niż podróż samochodem lub też pociągiem. Z myślą o pasażerach, jacy podróżują samolotem jedynie na terenie Polski, otwarto więc drugi, odrębny terminal, który obsługuje wyłącznie loty krajowe.

Jak najbardziej nie wolno zapomnieć także o tym, iż umiejscowienie samego lotniska na obrzeżach Krakowa, wymusza niejako połączenie tego miejsca z centrum miasta. I to w Balicach sprawdziło się przede wszystkim dobrze.

Można zaryzykować, że jest to lotnisko pewno najprawidłowiej w stworzonym przez nas kraju połączone z miejscowością, koło której się znajduje – przetestuj parking Balice. Jak najbardziej dotrzeć tu wolno samochodem, który pozostawić wolno na parkingu przed samym terminalem. Można niemniej jednak także dojechać tu autokarem z centrum Krakowa. Jakby tego było mało, port lotniczy jest tu z centrum miasta połączony też linią kolejową. Dzięki temu pewnie żaden podróżny nie będzie miał kłopotu z dotarciem na odprawę paszportowo-bagażową na czas. Ponadto trzeba także zaznaczyć, iż dzięki temu, iż sam port lotniczy nie znajduje się daleko od samego centrum Krakowa, można nawet pokusić się o dotarcie tu taksówką.

Dodaj komentarz