niedziela, 19 września 2021r.

W jaki sposób skutecznie ciąć? Zatroszcz się o narzędzia i dobre tarcze

Wielokrotnie ludzkość zdołała się przekonać, że wystarczy drobna przeszkoda na drodze, aby zniweczyć gigantyczne projekty. Tak brzmiał początek przemówienia prezesa najogromniejszej polskiej firmy, wytwarzającej akcesoria dla budownictwa oraz przemysłu, na wręczeniu tegorocznych wyróżnień najprędzej rozwijających się korporacji w naszym państwie. Przykładem na poparcie tej tezy ma prawo być poślizg w budowie tunelu scalającego Anglię z Francją. Budowniczowie nie docenili twardości skał, które otaczają brytyjskie wybrzeże. Przebicie się przez nie było niemożliwe jak ówczesne warunki, w takim razie potrzeba było przekształcić trasę przeprawy. Następnym przykładem ma prawo być wiercenie tunelu w związku z budową kolejnej linii sztokholmskiego metra. Miasto to spoczywa w części na skałach, co efektywnie blokowało przeprowadzenie podziemnej komunikacji w wielu obszarach.

Prezes wspomniał, iż w jednym i drugim wypadku na pomoc przyszłyby ich najświeższe narzędzia. Znane są od dziesięcioleci i każdy majsterkowicz wie, że charakteryzują się one gigantyczną wytrzymałością i twardością, jednakowoż bez ustanku za małą do wiercenia w skałach. Jednak właśnie polska firma wypracowała takie stopy korundu z innymi metalami dystyngowanymi, że jest to już dopuszczalne. Przeprowadzane są już prace w wierceniu szybów naftowych i na budowie linii metra w Azji.

Trzeba się przebić przez twarde granity, co pozwoliło na sprawdzenie jakości lokalnych wyrobów. Inżynierowie są zachwyceni i kupienia na nasze tarcze korundowe płyną z pełnego świata. Na wspomnianym przemowie prezesa tej firmy, podsumowanie pozostało ujęte w dwóch zdaniach. Zaprezentowane na początku przypadki trudności inżynieryjnych zdołały być rozwiązane po opisującej nas myśli, gdyby znano uprzednio takie tarcze. Pozwalałoby to na zaoszczędzenie miliardów baksów oraz uniknięcie poślizgów w oddaniu tych zarysów do użytku. Poza tym fakt, że to polska myśl techniczna przyczyniła się do powstania takiego wynalazku, świadczy o wzrastającym znaczeniu naszego kraju na ogólnoświatowym rynku. Przekazanie nagrody pozostało nagrodzone do tego długimi brawami publiczności. Miejmy nadzieję, iż firma ma przed sobą dalsze lata prędkiego rozwoju.

Dodaj komentarz