niedziela, 19 września 2021r.

W jaki sposób dzisiejsza fotografia dostosowuje się do fotografii weselnej?

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński chcą, żeby ten dzień był dla nich uroczysty, niesamowity. Coraz częściej więc ceremonie ślubne są inne niż wszystkie, wedle indywidualnych harmonogramów. W końcu, dzień ślubu ma obowiązek być dniem niepowtarzalnym. Rozpocząwszy od ślubnych kreacji, poprzez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej kończąc wszystko musi być według ich pomysłu, wielokrotnie wychodzącego.

Praktycznie, jedyną pamiątką ze ślubu oraz wesela jest fotografia ślubna. Skutkiem tego nadzwyczaj znaczącą sprawą jest decyzja w jakim otoczeniu odbędzie się sesja zdjęciowa – lub w atelier, lub w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zatrudnimy szablonowego fotografa, czy artystę fotografika – dużo dylematów. Często zdjęcia w atelier są robione jako pamiątka dla rodziny, tudzież coraz częściej pozytywnie zwariowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich intymna dokumentacja tego wydarzenia.

Mimo różnych nowatorskich pomysłów zaglądamy z uczuciem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadków. Fotografia ślubna w sepii lub biało-czarna. Może to jest pomysł na podtrzymanie tradycji familijnej? Odpowiednio wykonany portret zdjęciowy ma obowiązek mieć tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz badawczym obserwatorem, by utrwalić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna powinna albowiem opowiadać historię opisywanych osób – co okazuje fotograf na chrzest Wrocław. Do wykonania solidnej fotografii niebezużyteczne jest dobre światło. Powinno być rozproszone, w związku z tym bardzo dobrą porą są godziny poranne lub popołudniowe. Jest to baza powodzenia.

Aby młoda para czuła się swobodnie w trakcie sesji zdjęciowej, należy bez jakichkolwiek zahamowań wybrać miejsce, jakie młodych nie krępuje oraz uczyni, że będą się zachowywać swobodnie. Aby porządnie wyeksponować głównych bohaterów należy prawidłowo przystosować głębię ostrości, która pozwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, skutkiem tego tak ważne jest profesjonalne przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Poprzez kolejne lata pragniemy się przecież napełniać tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment stworzonego przez nas życia.

Dodaj komentarz