czw. Sie 18th, 2022

W czym przewozić malucha? Przetestowane foteliki i wózki

Drobne dziecko żąda szczególnej opieki. Choć zanim nie zacznie osobiście chodzić, sporo czasu spędza na rękach mamy czy też w łóżeczku, to jednak wymagane jest coś, w czym bez ryzyka będziemy mogli transportować dziecko. Z drobnym dzieckiem należy wychodzić na częste spacery, bo wzmacnia to jego system odpornościowy. Dlatego każdemu rodzicowi potrzebny jest wózek. W tej sprawie nie mamy co narzekać, ponieważ wózki dziecięce to aktualnie niezły biznes i jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W głównej kolejności wózek dobieramy do ilości dzieci, jakie mają być nim przewożone. Istnieją bo wózki bliźniacze, w jakich podróżować może dwójka dzieci. Są w stanie one być usadzone obok siebie lub też jedno za drugim.

Niewątpliwie wózki dobieramy również do wieku i wielkości malucha. Głębokie wózki na sporych kołach przeznaczone są dla maluszków-noworodków oraz niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, jakie opanowały już zdolność siedzenia, można przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niezmiernie ważne jest, aby uczynić hamulce w wózku oraz zadbać o to, aby był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla perfekcyjnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, to żeby bez ryzyka przewozić dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce powinny być zgodne z normą, by gwarantowały maksymalne bezpieczeństwo – wypróbuj wobec tego ofertę na Recaro. Przewożenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, ale wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat i ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi podróżować w foteliku zapięte pasami. Wielu rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, który po odczepieniu od stelaża jest jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając stosowny wózek oprócz wygody dziecka weźmy też pod uwagę nasz styl życia-jeśli jesteśmy bardzo ruchliwi, mobilni, na pewno sprawdzi się u nas wózek składany.

Dodaj komentarz