piątek, 26 lutego 2021r.

Tworzenie witryn – HTML i inne języki kodowania

Witryny internetowe są dziś wszechobecne. Stanowią one zdecydowanie większą część całkowitych zasobów, jakie możemy odnaleźć w globalnej sieci. Ich tworzeniem absorbuje się wiele osób, z jakich najistotniejszą z pewnością jest webmaster – człowiek, jaki tworzy jej kod, najczęściej w języku HTML, często także na dodatek używając w tym celu takich narzędzi, jak CSS, czy PHP, które służą podobnym celom.

Na domiar tego, prócz niego, w teamie funkcjonuje także grafik komputerowy, odpowiedzialny nie tylko za przygotowanie obrazów oraz animacji, jakie w następnej kolejności pozostaną umieszczone na witrynie internetowej, ale także za jej ogólny projekt, mówiący, jak domena internetowa www będzie wyglądać i jak przedstawiać się będą jej poszczególne szczegóły.

Poza tym, w pracy nad stworzeniem wielu stron www przede wszystkim tych, jakich zadaniem jest dotarcie do kontrahenta bierze udział edytor bądź też copywriter, innymi słowy osoba, jaka przygotowuje tekst, który posłuży za koronny szczegół serwisu. Jakim sposobem widać, tworzenie witryn internetowych nie jest łatwy zadaniem, a nad tym, by powstała dobra, spełniająca wszystkie stawiane przed nią wymagania, interesująca oraz kompetentnie wyglądająca domena internetowa musi pracować dużo osób, z jakich każda ma jasno wyznaczone zadania – tutaj pomogą eksperci z prosta strona www jak ją zrobić. Wielu z nas, przeglądając witryny internetowe nawet nie zdaje sobie sprawy, jak duża grupa osób są one dziełem i ile pracy w ich kreację włożyli twórcy. Nowoczesne strony internetowe o wiele różnią się od tych, które zapełniały sieć jeszcze kilkanaście lat temu. Większość tworzonych w owym czasie stron internetowych była najzwyczajniej w świecie statecznymi dokumentami HTML, których główną treść stanowił tekst, ozdobiony najzwyczajniej w świecie pojedynczymi grafikami.

Dzisiaj sytuacja ta wygląda totalnie inaczej – wszystko to dzięki wzrostowi mocy obliczeniowej współczesnych komputerów, przez co są one w stanie otwierać strony zawierające dużo multimedialnych szczegółów, takich jak animacje, filmy czy muzyka, które stanowią znaczące urozmaicenie i uatrakcyjnienie witryn. Animacje komponowane mogą być za pomocą wielu narzędzi i technik, z czego zwykle spotyka się dwie – nieco przestarzałe już GIF-y, czyli odpowiednie pliki graficzne odtwarzające w dobranej kolejności poszczególne klatki i animacje wykonane we flashu.

Dodaj komentarz