piątek, 17 września 2021r.

Tradycyjna oraz cechująca się wyrazistym smakiem – chilijska Borgona

Propozycje na nietuzinkowe trunki, jakie można odnaleźć na stronie Tragos Del Mundo warto faktycznie spróbować. Wtedy wprowadzi się nieco świeżego spojrzenia do menu alkoholi, jakie się zwykle spożywa, a w dodatku da się pozytywnie zaskoczyć przychodzących do domu gości. Wystarczy między innymi zaglądać pod link https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, by dowiadywać się, jak wykonać tradycyjną i cechującą się wyrazistym smakiem pochodząca z Chile Burgundię. Borgona to koktajl z czerwonym winem oraz truskawkami. Trzeba zrobić go w dużych rozmiarów dzbanie. Trzeba przyznać, że jest to oryginalna mieszanka, najlepsza na cieplejsze dni. To trunek rześki.

Można go zrobić na początku lata, w czasie sezonu na truskawki. Internauta powinien uważać na to, by nie zjadać zbyt wiele truskawek z tego trunku, bo nasiąknięte winem mogą uderzyć do głowy. Przepis na Burgundię jest prosty do wykonania. Wynika to z tego, że posiada mało elementów. Do zrobienia letniego, chilijskiego trunku wystarczą: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu i trochę cukru. Na początku płucze się i sieka owoce. W następnej kolejności, miesza się je z cukrem oraz odstawia na 30 minut. Do słoika należy wlać wino oraz macerowane truskawki. To wszystko należy zmieszać i wlać do dzbanka. Wcześniej, dodając do dzbana kilka kosteczek lodu, aby napój ochłodzić.

Jest to dobra propozycja dla osób, które chcą posmakować w lato czegoś nowego. Można też zdecydować się na pozostałe napoje, opisane na Tragos Del Mundo. Jest to z kolei opcja na pochmurne i zimne dni wino żeglarskie poprawi nastrój. Nie można pomijać 5 głównych elementów w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu oraz cukru. Zwykle do przygotowania Navegado wykorzystuje się młodsze wina z owoców, takie jak Merlot albo Syrah. Spośród przypraw dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, liście czerwonej róży.

Dodaj komentarz