śr.. gru 1st, 2021

Szkolenia i spotkania integracyjne – organizacja i zalety aktywności teamu

W nowoczesnych czasach praca na etacie w żadnym wypadku nie jest łatwa. Zdarzają się nadzwyczaj sporadycznie pracodawcy, którzy dbają o odpowiednie samopoczucie swoich podwładnych oraz fundują im przydatne szkolenia czy również na przykład imprezy integracyjne.

Jeżeli chodzi o szkolenia, to co poniektórzy są w stanie się spierać, czy jest to tak gigantyczna przyjemność, skoro marnuje się przeważnie weekendy bądź też nawet znacznie więcej czasu, a do tego bardzo nieraz wszelkie kursy są organizowane gdzieś w ogromnych miastach, niekoniecznie tam, gdzie przebywamy.

Można w związku z tym zrozumieć, że wyjazd na takie szkolenie może stanowić problem dla niektórych, szczególnie dla pań prowadzących dom, które nie zawsze mają jak zostawić dzieci na kilka dni. Jednakowoż trudno jest zrozumieć niechęć niektórych pracowników do wyjazdów czy imprez integracyjnych, głównie gdy są one organizowane przez pracodawcę, innymi słowy to on wszystko opłaca zapraszając podwładnych. Może strach pojawia się z powodu perspektywy spożycia kolosalnej ilości alkoholu, która z kolei może wywoływać nadmierną szczerość względem współpracowników. Są ludzie, którzy mają niesamowite szczęście do tego, aby zatrudniać się w bardzo dobrych z możliwych miejscach pracy. Każdy z nas zna kogoś takiego. Tobie ludzie nie dosyć, że robią to, co ubóstwiają, za pieniądze takie, jakich oczekują, to jeszcze spotykają ich przyjemności, o których inni nawet prywatnie liczyć nie mogą.

Bo, niektórzy mają to szczęście, że w pracy natrafiają na nadzwyczaj sympatycznych współpracowników, z którymi od razu znajdują wspólny język oraz często tak powstają wieloletnie przyjaźnie. Tacy ludzie zadowoleni też ze swojej pracy uwielbiają spotykać się poza miejscem pracy, a kiedy w jednostce gospodarczej pojawiają się nowozatrudnione osoby, prędko organizują everal.pl. Oczywiście ich przełożony widzi w tym obszerny pozytyw, gdyż pracobiorcy zadowoleni, lubiący swoją pracę i dogadujący się bez kłopotu ze współpracownikami są o wiele bardziej wydajni i skuteczniej pracują niż podwładni zahukani, którzy nie widzą jakichkolwiek pozytywów ani w swojej pracy, ani pośród osób, z którymi muszą każdego dnia pracować.

Dodaj komentarz