poniedziałek, 08 marca 2021r.

Szczoteczka w mieszkaniu i podróży – należałoby ją mieć

Wielokrotnie jest traktowana jak dodatkowy kosztowny gadżet. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Rodacy pod tym względem są tradycjonalistami i obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może powodem jest to, iż szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niezwykle późno w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Faktem jest jednak, że stosowanie szczoteczki elektrycznej intensyfikuje nie wyłącznie komfort mycia zębów, między innymi przez skrócenie czasu korzystnego do ich wyszczotkowania. Używanie szczoteczek elektrycznych natęża przede wszystkim efektywność mycia zębów. W rezultacie mamy odpowiedniej wyczyszczone i chronione przed próchnicą zęby. W dodatku twórcy szczoteczek elektrycznych nie śpią i bez ustanku udoskonalają swój produkt. Nasza szczoteczka ma okazję mierzyć czas mycia zębów.

Niektóre emitują sygnał dźwiękowy po jakichkolwiek trzydziestu sekundach mycia. Jeśli mamy wrażliwe zęby i dziąsła, to przed zanadto mocnym i napiętym szczotkowaniem uchowa nas szczoteczka z sensorem siły. Funkcjonuje ona tak, że sygnały pulsacyjne ustąpią, kiedy szczoteczka jest zbyt mocno dociskana do przestrzeni zęba. To fałsz, że szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca niż tradycyjna i nie nadaje się na podróże służbowe lub ewentualnie urlopowe. Chwilowo osiągalne modele pozwalają nam dbać o zęby również poza domem, co ujawnia oclean.pl. Na rynku wolno zakupić szczoteczki, które mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Wystarcza nam to na około dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, że będziemy szczotkować dwa razy na dzień po dwie minuty. Tak w związku z tym wystarczy, iż zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak zwanej bazy. Szczoteczki elektroniczne z reguły mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za wsparciem indukcji elektromagnetycznej. Tak w takim razie taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Co poniektóre szczoteczki mają także wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania akumulatorów. Dlatego jeśli w szeregu przypadków wyjeżdżamy, to przed zakupem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo produkt wytrzyma bez ładowania. Wypada nie zapominać, że po kompletnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.

Dodaj komentarz