wtorek, 28 września 2021r.

Sposób na prędkie sprzątanie? Sprawdź porady fachowców

Niemało ludzi zna ten scenariusz – telefonują goście, jacy zapowiadają wizytę za kilkanaście minut. Oczywiście nie stronimy, w popłochu rozglądając się po domu oraz jeszcze podczas rozmowy rozpoczynając myśleć, od czego rozpocząć porządkowanie? Ludzie, którzy ciągle sprzątają oraz starają się obronić porządek nie mają takich kłopotów.

Jednak nie mammy się, niewielu jest amatorów sprzątania, jacy to uwielbiają. Robimy to, gdy czujemy potrzebę lub też kiedy nasze mieszkanie ma schludnie przedstawić się przed gośćmi. Nie ważne, czy to znajomi, czy także znacznie bardziej oficjalne spotkanie – jeżeli mieszkanie nie będzie wysprzątane, poczujemy zażenowanie, jakiego za wszelką cenę chcemy uniknąć – potwierdza to sprzątanie Kraków. Wobec tego zaczynamy sprzątać. Pojawia się zapytanie – jak? W jaki sposób ekspresowo sprzątnąć, aby mieć jeszcze czas na przygotowanie ciastek bądź upiększenie swojej osoby?

Specjaliści od sprzątania mają parę rad, jak przygotować się na taką sytuację i jak zadbać o mieszkanie, które ma się przedstawiać w sposób nieskazitelny. Pierwsza porada to kosz w salonie. Drobny, schowany za meblami bądź stylowo wcielony w pomieszczenie.

Kosz z wikliny, który przyda się na szybkie schowanie gazet, zabawek lub ewentualnie innych mniejszych przedmiotów porozrzucanych po pomieszczeniu. Na ogół goście przesiadują w salonie – warto w następstwie tego posiadać na taką ewentualność kosz, w którym wylądują awaryjnie zbyteczne przedmioty. Zatroszcz się o stolik w salonie. To on będzie miejscem, gdzie ustawimy kawę oraz ciastka. To on też będzie przeważnie oglądanym przez gości meblem. Powinien być czysty.

Warto posiadać pod ręką ścierkę i środek na czyszczenie kurz. Jeśli stolik lub też ława jest ze szklanymi wstawkami (lub ewentualnie cała jest ze szkła), warto zaopatrzyć się w preparat czyszczący szkło, jaki nie zostawi smug. Wytrzyj telewizor. Niektórzy zwracają też uwagę na sprzęt elektroniczny. Głównie telewizor, który notabene często ogląda się w gronie znajomych. Należałoby przetrzeć go specjalnym preparatem oraz ściereczką z mikrofibry. Zadbaj o ustawienie mebli.

Esteci zauważą nieschludnie ustawione meble, jakie mogą być bliskoznacznikiem bałaganu. Krótko mówiąc – prędkie sprzątanie to poprawki, w których pomaga dobre przygotowanie. Posiadając plan sprzątania oraz środki – ekspresowo przygotujemy się na nieoczekiwaną wizytę.

Dodaj komentarz