niedziela, 19 września 2021r.

Siatka czy inne ogrodzenia? Wypróbuj, co kupić

Obiekty wojskowe wymagają nadzwyczajnego typu ochrony. Z uwagi na obecność oprzyrządowania bojowego, uzbrojeń, materiałów wybuchowych oraz pojazdów o szczególnym przeznaczeniu, system bezpieczeństwa ma obowiązek być na najwyższym poziomie. Naczelną barierę stanowi 25 metrowy pas, pozbawiony zarośli i drzew. Na nim przeważnie montuje się celowo oznakowane tablice informujące o zastosowaniu obszaru. Potem mieści się strefa ochrony zewnętrznej.

Ograniczają ją ogrodzenia wewnętrzne oraz zewnętrzne – ogrodzenia-a-z.pl – producent ogrodzeń. Poza tym strefa wojskowa jest strzeżona przez czujniki alarmowe, oświetlenie, ograniczenia mikrofalowe, lub też tory podczerwieni. Kolejny obszar nosi nazwę strefy ochrony bezpośredniej. Jest to teren przylegający do obiektów wojskowych chroniony przez system kamer. Region ochrony wewnętrznej znajduje się w obiektach. Instalowane są tam dwa rodzaje czujników, funkcjonujące na odmiennych zasadach, np. podczerwień i ultradźwięki. Ochrona militariów ograniczą się wobec tego do wyśmienitego strzeżonego podwójnego ogrodzenia oraz zabezpieczeń technicznych, których podstawą jest monitoring i nadzór przez siły ochrony fizycznej. Zakłady karne to następne obiekty wymagające stosownego ogrodzenia.

W lokalnym więziennictwie dzieli się je na placówki dla młodzieńczych przestępców, osób popełniających wykroczenie po raz pierwszy, recydywistów, jak i przestępstw wojskowych. W zależności od typu zakładu, występują inne zabezpieczenia i inna swoboda, czy też ograniczenia w poruszaniu się więźniów po placówce. Z uwagi na bezpieczeństwo, trudno odnaleźć konkretne dane dotyczące wymiarów muru. Przeciętne ogrodzenia sięgają jednak od 1,5 do nawet 3 metrów. Teren strzeżony jest na ogół przez strażników na wieżach, oświetlenie i przeróżnego typu czujniki. Oryginalnym, jak oraz najsłynniejszym więzieniem jest niedziałający już zakład karny w Alcatraz. Jego położenie na wyspie było już charakterystycznym typem zabezpieczenia. Więźniowie traktowani byli nadzwyczaj rygorystycznie, a spacerniak, jak i obszary przylegające do zakładu, otaczały ogromne murowane ogrodzenia. Nawet po ich pokonaniu, na uciekiniera czekały strome stoki oraz pokaźna odległość do przepłynięcia. Wskutek tego także nie ma zatwierdzonych, udanych rejterad z Alcatraz.

Dodaj komentarz