niedziela, 19 września 2021r.

Rozwój technologii napędem dla netu

Rozpoczynając od roku 1991 i nijako oswobodzenia internetu dla celów komercyjnych wzrost ilości użytkowników rósł lawinowo. Zdołało się tak dziać przede wszystkim dzięki, rozwojowi technologii komputerowej i miniaturyzacji. Współczesne komputery już tylko wygląd mają podobno do ich poprzedników sprzed 20 lat, ponieważ jeżeli gra toczy się o wydajność i parametry przerosły je paręset razy. To naturalnie dzięki miniaturyzacji jesteśmy w stanie wytwarzać pomiędzy innymi małe jakkolwiek niezmiernie przestronne dyski twarde czy procesory. Rozmiarowo są przeważnie mniejsze od ich uprzednich modeli, jednak ich moc i pojemność mocno wzrosła.

Przy okazji ceny komputerów bez pośpiechu spadały, co umożliwiło ich ogólny dostęp. Ciężko dzisiaj spotkać biuro, urząd lub prywatne mieszkanie bez komputera oraz dostępu do sieci. Większa liczba komputerów, to też większa liczba osób wykorzystująca z internetu. Szybko okazało się, iż internet to nie tylko wyśmienite narzędzie do pracy dla biznesmenów czy ośrodków naukowych, ale także znamienite miejsce dla rozrywki o przeróżnych wymiarach. Programiści zaczęli tworzyć aplikacje gwarantujące rozmawiać z innymi użytkownikami bądź też grać z nimi w rozmaite gry.

Internet stawał się coraz częściej miejscem spotkać dla ludzi, gdzie mogli spokojnie i co istotne anonimowo porozmawiać z nieznajomymi bądź też z kimś z rodziny, kto mieszka daleko – na to zezwala internet Wrocław. Początek następnej rewolucji internetu dał przenośny odtwarzacz plików mp3, jaki został następcą ruchomych odtwarzaczy płyt CD oraz jeszcze starszych walkmanów na kasety magnetofonowe. Format mp3 był dostępny, jedynie na komputerach, a za jego pomocą wolno było przechowywać pełnowartościowe pliki muzyczne, które miały o dużo mniejszą wagę aniżeli wersje audio.

Kłopotem okazał się niemniej jednak fakt, iż nie było możliwości legalnego zakupu takich plików, ani w świecie nazwijmy to realnym, ani wirtualnym. Firma, jaka jako pierwsza skonstruowała odtwarzacz mp3 uruchomiła swój własny punkt sprzedaży internetowy, z którego można było brać pliki muzyczne za opłatą w wysokości 1 dolara.

Dodaj komentarz