środa, 20 listopada 2019r.

Punkty i typy turystyki – poznaj inne kraje

kenia

Jak nie ulega kwestii, kiedy tak właściwie odjeżdżamy na urlop musimy zapewnić sobie nocleg. Jeśli jest to podróż, w czasie jakiej przemieszczamy się z miejsca na miejsce, możemy skorzystać z takich ośrodków, jak wszelkiego typu schroniska. Można również zatrzymać się w motelu, hostelu, a nawet hotelu. Motel normalnie przeznaczony jest dla osób jeżdżących pojazdem. Umiejscowiony jest zawsze w pobliżu kosztowny. Przeważnie to parterowy kompleks, a wypożyczyć wolno pokój jedno, lub też dwuosobowy. Hostel jest trochę podobny do schroniska, ponieważ prócz prostych pokojów mamy do dyspozycji sale, w których znajduje się kilka, a nawet kilkanaście łóżek. Hotel to natomiast miejsce, gdzie liczba pokoi do wynajęcia jest w większości wypadków większa w stosunku do wcześniej tutaj wymienionych, a i wzorcem przewyższa każde z nich. Jeszcze innym rozwiązaniem kłopotów będzie przenocowanie w namiocie.

Co zgodność z rzeczywistością rozbicie namiotu na dziko jest zabronione, w następstwie tego również powstają specjalne pola namiotowe, gdzie po uiszczeniu opłaty jesteśmy w stanie spokojnie się rozbić. Za jakikolwiek nocleg jest naliczana stawka za dobę. Turystykę jesteśmy w stanie podzieli na kilka rodzajów, w zależności od celu naszej podróży, i sposobu poruszania się, co weryfikuje portal Kenia. Jeśli nie korzystamy z jakiegokolwiek środka lokomocji jesteśmy w stanie mówić o turystyce pieszej, inaczej pokonywaniu odległości na nogach. Kiedy siadamy za kierownicą roweru, powiadamy z kolei o turystyce rowerowej.

Turystyka morska prognozuje spędzanie czasu na promie, jachcie, czy statku. Możemy również mówić o turystyce górskiej, kiedy tak właściwie stworzonym przez nas celem jest przemierzanie kolejnych szlaków górskich. Istnieje też opcja zwana agroturystyką. Tu odwiedzamy gospodarstwa usytuowane z dala od miejskiego huku. Jesteśmy w stanie wtedy „zasmakować” życia w wiejskim stylu. To dosyć atrakcyjna forma turystyki, która przewiduje, że zapewniony mamy nocleg i wyżywienie w zamian za pomoc w prowadzeniu gospodarstwa. Jesteśmy w stanie wówczas zaznajomić kulturę ludową, obyczaje, a także zasmakować takich atrakcji jak jazda konna, wędkarstwo, czy też spróbować swych sił w tak nazywanym rzemiośle artystycznym. Niegdyś forma agroturystyki nazywana była „wczasami pod gruszą”.

Dodaj komentarz