śr.. gru 1st, 2021

Praktyczna nawigacja witryny – jakim sposobem ją zaprojektować?

Projektowanie stron WWW w wielu przypadkach wiąże się ze stworzeniem nawigacji witryny. To proces, który nie żąda szczególnych umiejętności, za to dzięki nawigacji w rzeczywistości wiele wolno zyskać. Nawigacja strony powoduje bezproblemowe poruszanie się po niej, wyszukiwanie informacji czy proste przechodzenie między różnorodnymi działami. To jedne z najistotniejszych cech, jakie powinna posiadać dobra witryna. Internauta zawsze wybierze serwis, który powoduje mu mniej kłopotów w czasie wędrówki – trzeba nie zapominać o tym w trakcie procesu, jakim jest projektowanie stron internetowych WWW.

Im więcej kliknięć, pułapek i niespodzianek czeka na prawdopodobnego odbiorcę, tym bardziej będzie on poirytowany, a w efekcie nie wróci do konkretnej strony, zastępując ją inną, bardziej dopracowaną. Projektowanie witryn WWW łączy się nie tylko z nawigacją. Jeżeli portal internetowy jest rozbudowany, trzeba zastosować również jego mapę. Nikt nie będzie poszukiwał przez godzinę informacji, z których korzysta na co dzień. Jeśli to możliwe, należałoby zbadać preferencje użytkowników. To, z czego korzystają na ogół wolno wówczas umieścić na domenie kluczowej. Należy pamiętać o umożliwieniu kontaktu z autorem bądź też z figurą, która odpowiada za domenę internetową.

Zanim rozpoczniesz proces, jakim jest planowanie witryn WWW, musisz się w głównej mierze zastanowić, co rzeczowego oraz intrygującego masz do przekazania postaciom, które będą je oglądały. Jeżeli zamierzasz umieścić na witrynie swój życiorys czy zbiór kawałów o blondynkach, to szkoda twojego drogocennego czasu na powielanie czegoś, co wszyscy przyzwoicie znają.

Projektowanie witryn WWW żąda pokaźniejszych intencji – przetestuj projektowanie stron www. Aby posiadać pewność, że dana witryna będzie kultowa oraz chętnie odwiedzana, musi ona przyciągać internautów oryginalnością oraz interesującą oraz systematycznie uzupełnianą treścią. Ulokuj na domenie internetowej tyle treści, by nie było możliwe przeglądnięcie jej w trakcie jednej wizyty, i pamiętaj, że nawet najdrobniejsze błędy mogą zniechęcić ewentualnych użytkowników do powrotu na twoją domenę. Projektowanie witryn WWW to procedura, w jakiej nie można pozwolić, żeby forma wzięła górę nad treścią. Należy pamiętać, że internet to źródło wiadomości a nie miejsce, gdzie prezentujemy nowości techniczne, które są w stanie obejrzeć tylko posiadacze najnowszych przeglądarek z zainstalowanymi wszelkimi możliwymi rozszerzeniami.

Dodaj komentarz