śr.. gru 1st, 2021

Pomoc zakładów pogrzebowych w najtrudniejszych chwilach

Gdy nadchodzi śmierć poza mieszkaniem, trzeba przygotować się na trochę inne procedury oficjalne. Śmierciom w przychodniach lub hospicjach zawsze towarzyszą dodatkowe procedury, jakie połączone są przeważnie z formalnością. Nie są to procedury, jakie specjalnie przeciągają cały proces pochówku. Są jednak potrzebne, żeby udokumentować zdarzenie. W ostateczności chodzi o śmierć człowieka w instytucji szpitalnej.

Ciekawostką jest fakt, że już na samym początku do pracy jesteśmy w stanie zaangażować zakład pogrzebowy, który w naszym imieniu załatwi wszelkie formalności powiązane z pochówkiem. Oto poradnik, w jaki sposób krok po kroku zachować się, gdy bliska nam osoba wypełniła żywota w szpitalu lub też hospicjum.

Przeważnie dowiadujemy się o śmierci osoby bliźniej od lekarza – telefonicznie lub ewentualnie osobiście. Złą wiadomość ma prawo przekazać również zarządca hospicjum. Wtedy pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest udanie się do sekretariatu oddziału szpitalnego, aby dostać wypis karty zgonu. Tutaj ważna informacja – rodzina powinna odnaleźć dowód osobisty figury zmarłej, będzie on przydatny w Urzędzie Stanu Cywilnego. Udajemy się do wyżej wspomnianego urzędu z kartą zgonu i argumentem osobistym denata. Jeśli zgon nastąpił w miejscu publicznym – do kompletnego procesu włącza się prokuratura, jaka ustala, do którego prosektorium pozostanie przewiezione ciało ludzkie w celu dokonania sądowej sekcji zwłok.

W szczególnych przypadkach (gdy nie ma podstaw kryminalnych), prokurator ma okazję przyzwolić na pochówek bez wykonywania sekcji. Wówczas do Urzędu Stanu Cywilnego udajemy się z kartą zgonu, dowodem osobistym i z kartą prokuratury (odbieramy ją po zwieńczeniu dochodzenia). W Urzędzie Stanu Cywilnego odbieramy akt zgonu. W międzyczasie należy skorzystać z usług zakładu pogrzebowego, który przygotowuje denata do pochówku oraz zajmie się wszystkimi kwestiami przygotowawczymi do pogrzebu – wypróbuj Zakład Pogrzebowy Rzeszów. Nieodzowna jest także wizyta w kościele, by ustalić dokładną datę pochówku. Potrzebne będzie także uregulowanie spraw powiązanych z kartą mogilną, inaczej miejscem na cmentarzu.

Dodaj komentarz