czw. Sie 18th, 2022

Pomoc finansowa dla Ciebie – pod zastaw nieruchomości

Stanowcza większa część z nas decyduje się na zaciągnięcie zapożyczenia. Są to pożyczki w rozmaitych kwotach – niekiedy niezbędna jest nam większa suma, czasami powstrzymujemy się do użyczenia mniejszej sumy pieniędzy. Takie pożyczki zezwalają nam na realizację wskazanych celów, ratują domowy budżet. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak zawikłane są czasy.

Niejednokrotnie nasze wynagrodzenie za pracę jest tak małe, że nie mamy możliwości nabyć sobie tego, o czym marzymy czy czego potrzebujemy. W takich przypadkach pożyczka jest pewna. A w tym celu udajemy się do banku, w którym o taką pożyczkę się ubiegamy. Ludzie, którzy mają zdolność kredytową bez jakichkolwiek kłopotów taką pożyczkę otrzymają. Nie będzie to skomplikowane.

Nieraz jednak zdolność kredytowa jest wątpliwa i nie mamy szans na zdobycie kredytu ani nawet pożyczki. Jedyną okazją w takim wypadku są pożyczki pod zastaw. Osiągnięcie takiej pożyczki jest trochę bardziej skomplikowane niż w przypadku normalnej, tradycyjnej pożyczki. Pożyczkobiorca musi bowiem dysponować określonym majątkiem, jaki będzie w stanie zastawić. Będzie to zabezpieczenie dla instytucji finansowej. A bank musi posiadać takie zabezpieczenie, musi mieć pewność, że pożyczka zostanie spłacona. Co ma okazję być zastawem w wypadku zaciągania pożyczek pod zastaw? Możliwości jest bardzo dużo.

Wiele zależy naturalnie od tego, co dany podmiot zaciągający pożyczkę ma oraz jaka jest kwota, jaką pragnie pożyczyć. Z reguły zastawiane są nieruchomości. Mieszkanie czy dom z powodzeniem mogą być takim zastawem, jaki na czas spłacania zapożyczenia przechodzi na własność banku. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że musimy wyprowadzić się z mieszkania czy zastawianego domu. Jeśli pożyczka pozostanie spłacona bank przestaje być założycielem zastawionej działki – traci do niej wszelkie prawa. Posiadłość znów staje się własnością i to my nią jesteśmy w stanie dysponować. Zaciągając pożyczki pod zastaw musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli nie będziemy takiego kredytu spłacać nieruchomość może zostać zlicytowana przez bank.

Dodaj komentarz