czwartek, 28 października 2021r.

Poduszka ortopedyczna dla naszego zdrowia.

Poduszka ortopedyczna to produkt specjalny, o ściśle ustalonym zastosowaniu. Wiele wskazuje na to, ze wkrótce może stać się hitem, gdyż sięga po niego coraz więcej osób i najczęściej słychać same pozytywne komentarze. No dobrze, ale czym jest właściwie ta poduszka ortopedyczna i dlaczego jest tak chwalona? Jakie ma właściwości i dlaczego warto się nią zainteresować ?

Przede wszystkim poduszki ortopedyczne stworzono po to aby ustabilizować pozycje naszego ciała podczas leżenia, głównie na boku. Produkt ten ma robić to czego najczęściej nie robią tradycyjne poduszki, czyli stanowić takie podparcie dla szyi i głowy aby odcinek szyjny kręgosłupa i cała reszta była równa i bez wygięć. Zwykła poduszka niestety najczęściej powoduje albo zapadanie się głowy i przekrzywianie przy tym szyi albo zbytnie podniesienie głowy gdy poduszka jest za gruba. Ciężko jest dopasować tak aby pozycja była naturalna, anatomiczna i nie powodowała wykrzywień.

Spokojny, komfortowy i wygodny sen.

W sytuacji, gdy śpimy wygięci, z wygiętą szyją i nienaturalnie ułożoną głowa, zaczynamy w końcu odczuwać skutki takiego ułożenia. Prędzej czy później mogą pojawić się różnego rodzaju bóle pleców, szyi i ramion. Aby to zniwelować i poprawić komfort spania naszemu kręgosłupowi, stworzono właśnie poduszkę ortopedyczną, która dopasowuje się do ułożenia głowy i podtrzymuje ją w naturalnej pozycji podczas leżenia, dzięki temu nie dochodzi do wygięć szyi i nie anatomicznych pozycji.

W sklepie materacnawymiar.pl mamy do wyboru różne modele poduszek. Warto zainteresować się chociażby taką poduszką która zbudowana jest ze specjalnej pianki tzw. leniwej, z pamięcią kształtu. Dzięki temu idealnie dopasuje się do naszej głowy i ponownie później powróci do swojego naturalnego kształtu. Więcej o poduszkach ortopedycznych możemy także poczytać na blogu https://materacnawymiar.pl/pl/n/Poduszka-ortopedyczna/43 .

Najważniejsze cechy poduszki ortopedycznej:

  1. Podpiera naturalnie głowę ustawiając ją wraz z szyją w naturalnie anatomicznej pozycji
  2. Wyprofilowana w taki sposób, że idealnie dopasowuje się do ułożonej na niej głowy
  3. Poduszka ortopedyczna z pianki Memory Foam z pamięcią kształtu wraca do swojego pierwotnego kształtu.
  4. Pomaga w niwelowaniu zaburzeń snu, bólów karku, ramion i głowy.

Na poduszce może w zasadzie spać każdy. Jeśli masz jednak wątpliwości, uskarżasz się na jakieś bóle i chciałbyś mieć pewność że poduszka ortopedyczna będzie dla Ciebie dobrym wyborem i rozwiązaniem, warto poradzić się w tej kwestii specjalisty lekarza lub np. fizjoterapeuty.

(artykuł reklamowy)

Dodaj komentarz