czw. Sie 18th, 2022

Olejki eteryczne – jak je używać?

Olejki eteryczne to substancje uzyskiwane z niektórych roślin, które w swoim składzie zawierają od kilku do nawet kilkuset naturalnych związków chemicznych. Olejki eteryczne są wybitnie atrakcyjnymi substancjami używanymi w aromaterapii – alternatywnej oraz legendarnej dyscyplinie terapeutycznej. Olejki eteryczne są wykorzystywane już od kilku tysięcy lat.

Olejki Jak używać olejków eterycznych?

Są trzy nadrzędne sposoby bezpiecznego aplikowania olejków eterycznych – miejscowo na skórę, przez wdychanie oraz inhalację oraz w ramach aromaterapii. Co poniektóre olejki eteryczne można także spożywać, inaczej stosować wewnętrznie.

Cechy olejków eterycznych

Olejki eteryczne mają szereg właściwości terapeutycznych, niektóre wykazują działania antyseptyczne, antygrzybiczne, wykrztuśne lub też poprawiające nastrój czy też jakość snu.

Które olejki eteryczne będą optymalne

Całkowita norma jest następująca – bardzo dobre olejki to takie które nie zawierają sztucznych dodatków oraz domieszek. Olejki eteryczne muszą być w pełni naturalne, to właśnie dzięki czemu ich wpływ i siła oddziaływania na organizm ludzki będzie najlepsza. Jednym z najbardziej uznanych producentów olejków eterycznych na świecie jest marka doTERRA. W ogromnej ofercie doTERRA odnajdziemy naturalne olejki eteryczne (np. Kadzidłowiec, dzika pomarańcza czy drzewo herbaciane) i inne specyfiki, takie jak kosmetyki czy suplementy diety. Olejki doTERRA będą olśniewającym wyborem dla ludzi początkujących oraz tych bardziej doświadczonych w aromaterapii.

Olejki oraz zasady bezpieczeństwa

W trakcie stosowania olejków wypada pamiętać, aby nie nakładać olejków na wrażliwe miejsca na ciele, takie jak uszy, nos czy skaleczona cera. Stale należy czytać etykietki na opakowaniu. Co poniektóre olejki są fotoczułe, po zastosowaniu na skórę należy stronić od kontaktu ze słońcem. Ważne jest też to, aby dzieci nie miały dojścia do olejków eterycznych, bez dozoru ludzi dojrzałych.
Treść artykułu powstała we współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA – https://sklep-olejki.pl

Dodaj komentarz