poniedziałek, 01 marca 2021r.

Od kiedy stosujemy zioła do kuracji schorzeń?

Od kilku tysięcy lat bogacimy własną wiedzę na temat wszystkich roślin oraz ziół, które można oraz da się w jakiś sposób wyeksploatować w życiu człowieka. Wykorzystywano ich nieraz, jako pokarmu, nacierania się czy okładania ran. Z biegiem czasu sztuka lekarska ruszyła do przodu, zapoczątkowała to właśnie natura. Ludzie rozpoczęli uprawiać rośliny oraz różnorodne rodzaje ziół by zbadać ich właściwe i najlepsze zastosowanie.

Zioła w medycynie miały dosyć gigantyczne znaczenie, albowiem ludzie twierdzili w owym czasie, że przeciw każdej niedogodności wyrosło zioło lecznicze oraz każda dolegliwość jest wyleczalna za pomocą rozmaitych naparów lub kąpieli. Zioła w leczeniu historii były używane od zawsze, od starożytności po czasy współczesne. Medycyna oraz farmaceutyka mknie z biegiem czasu do przodu, co świadczyło o zmianach. Rozpoczęły powstawać leki syntetyczne, jakie na dzień dzisiejszy odszukamy w każdej aptece, są tam wszystkie typy leków, jakie ma prawo potrzebować klient – na przykład koci pazur. Ceny są nieraz wstrząsające, lecz XXI wiek nie zostawia nam niemalże wyboru. Leków jest coraz to więcej a choroby także przybywają, co „zmusza” nas do wykupywania drogich lekarstw.

W dzisiejszych czasach ludzie nie mają czasu by uprawiać zioło, przygotowywać je oraz spożywać by wszystkie bakterie zniszczyć, bowiem jak sami o sobie mówimy – jesteśmy ludźmi współczesnymi, jacy stawiają na zaawansowaną medycynę oraz farmaceutykę. Są osoby, które interesują się zielarstwem i spędziły całe życie nad uprawami, roślinami oraz wywarami i stosują je w ramach potrzeby zdrowotnej we własnym zakresie. Inni także stosują rośliny, które można palić. Mowa tu o konopi indyjskiej, która była stosowana w innych państwach na dużą skale również do celów leczniczych. Jeżeli chodzi o dzisiejsze lata nie jest już stosowana w medycynie a w wielu państwach została zakazana oraz uznana za narkotyk miękki chociaż badania naukowców wykazały, że większość pacjentów może osiągnąć korzyści z leczenia zanim pojawią się jakieś negatywne symptomy. Zioła są także wykorzystywane w produktach dziennego użytku, są dodawane nawet do past do higieny jamy ustnej jak i różnych kremów nawilżających.

Dodaj komentarz