czw. Sie 18th, 2022

Nowomodna kuchnia oraz toaleta – jak aranżować?

Moda na fototapety minęła wraz z nadejściem przekonania, iż klasycznie umeblowane wnętrze mieszkalne może posiadać jednolicie pomalowane ściany. W dzisiejszych czasach jednakże wielbiciele niestereotypowych wnętrz wrócili do lat 80-90 ubiegłego wieku ażeby zaczerpnąć inspiracji i przywrócić fototapetom pozostałą młodość.

To właśnie dzięki najnowocześniejszej technice materiał, z jakich egzekwowane są owe tapety jest odporny na wilgotność, plamy oraz ścieralność, dzięki czemu jest możliwe zakładanie ich na ściany nie wyłącznie w salonie czy sypialni, jednak też kuchni, łazience. Możliwości druku pozwalają na modyfikowanie oraz dodawanie własnych wzorów, przez co możemy dowolnie, wedle swoich zamiłowań skomponować tapetę na ścianę. Rozmaitość wzorów jaka pozostała wypuszczona na rynek powoduje, że miłośnicy orientalnych klimatów, podróżnicy chcący wprowadzić w swoje mieszkanie trochę życia czy nawet wielbiciele stylu retro, vintage mogą znaleźć coś dla siebie – potwierdza to projekty biur. Fototapety zmieniają charakter wnętrza, nadają stylu, są ogólnodostępne, stanowią dziś zamiennik sztampowych tapet czy jednolitych farb.

Urządzając sypialnię nagminnie mamy odwagę (dobierając kolorystykę) ustawić na czerń, brąz, bordo lub fiolet. Szczególną uwagę poświęcamy kluczowemu elementowi, jakim jest łóżko, zazwyczaj w kolorze ciemnego brązu. Dzieje się tak nie przypadkowo, bo brąz to właśnie kolor luksusu. Drewniane, praktyczne łoże – to coś o czym nieraz fantazjuje każdy z nas.Następnym aspektem, na który zwracamy szczególną uwagę jest kolor ścian. Wybieramy odcienie ciemne, chcąc zagwarantować sypialni niepowtarzalny, intymny wizerunek. Drzwi pokoju nie powinny odbiegać od tonacji kolorystycznej, która została już uprzednio narzucona, a ich fronty z całą pewnością będą zdobieniem wnętrza domu. Nie małą rolę w tworzeniu klimatu spełnia także podłoga (najczęściej tworzona przez panele) oraz oświetlenie ścienne. Połączenie ciemnych ścian z mlecznymi kinkietami czy plafonami oraz meblami mogącymi zagościć w opisującej nas sypialni (komody, szafy, szafki nocne), sprawia, że prosty wystrój miejsca odpoczynku zmienia się w intrygującą, luksusową oazę relaksu.

1 thought on “Nowomodna kuchnia oraz toaleta – jak aranżować?

Dodaj komentarz