czw. Sie 18th, 2022

Niepożądane efekty tracenia wagi – anoreksja i bulimia

Anoreksja, jako jedna z w najwyższym stopniu poważnych chorób kwalifikowanych do zaburzeń odżywiania jest chorobą na tle umysłowym, jaka niemniej jednak nie jest od razu dopuszczalna do zdiagnozowania Rozpoczyna się niewinnie, od ochoty stracenia kilku bezużytecznych kilogramów, lecz błyskawicznie umie przeistoczyć się w poważne zaburzenie polegające ja jadłowstręcie. Osoby cierpiące na tę chorobę przestają jeść, jakkolwiek niesłychanie prawidłowo się przy tym maskują.

Potrafią udawać przed rodziną, jaka zauważa, że dzieje się coś złego kiedy jest już za późno. Co ciekawe, mimo że osoby takie chudną, tak w rzeczy samej tego nie widzą. Obserwując w lustro, jeśli naturalnie są w stanie to zrobić, bo w skrajnych przypadkach już nawet tego nie umieją uczynić, widzą osobę gruba, czasem nawet otyłą, to smutne prawda jest absolutnie inna.

Tak w zasadzie są one już bardzo wychudzone, prawie nic nie jedzą oraz nawet nie są w stanie zmusić się do jedzenia. To przeciwieństwo innej choroby, a to znaczy bulimii, która znowu polega na przesadnym jedzeniu jednakowoż zwracaniu go zaraz po posiłku po to, by nie przyjął się oraz żeby nie rozpocząć tyć – aby tego uniknąć, rekomendujemy dietę i https://fitynka.pl/tabletki-na-odchudzanie/. Kiedy ktoś, kto ma słabą wolę decyduje się na odchudzanie możliwe jest, że nie dotrwa o końca kuracji i po prostu spotka go efekt jojo, a w następstwie tego powrót kilogramów lub też ich znacznie większa ilość.

Kiedy jednak postać odchudzająca się ma wybitnie silną wolę i wyraźnie skrajnie podchodzi do tego tematu może niespodziewanie okazać się, że popadnie w inny kłopot, a mianowicie w chorobę polegającą na psychicznym jadłowstręcie czy też zwracaniu tego co się zjadło. Obok anoreksji, jaka polega na zmniejszaniu ilości spożywanego pokarmu do takich ilości, że ostatecznie właściwie nic się dzieje, wybitnie niebezpieczna jest jeszcze inna choroba, a to znaczy bulimia, która jest jej przeciwieństwem. Bulimia nie jest jadłowstrętem, wręcz przeciwnie, cierpią na nią osoby, jakie niezwykle ubóstwiają jeść, niemniej jednak po pożywieniu zaczyna towarzyszyć im poczucie wstydu albo duże wyrzuty sumienia i nie wiedząc co z tym zrobić decydują się na zwrócenie całego posiłku po to, by nie zaczął on odkładać się w ich organizmie w postaci tłuszczu. To jeszcze gorsza forma, bo wyniszcza organizm.

Dodaj komentarz