piątek, 17 września 2021r.

Medycyna i olejki naturalne dla każdego

Termin sztuka lekarska pochodzi z języka łacińskiego oraz oznacza sztukę medyczną. Nauka ta oparta jest po największej części na doświadczeniu doktorów. Mieści to wszystko, co traktuje zdrowia człowieka. Za starożytnego ojca medycyny i opiekuna wszystkich lekarzy uważa się Hipokratesa. W bieżących czasach nowo wprowadzane zasady medycyny oparte są już w zasadzie na faktach. Medycyna naturalna, jak sama jej nazwa podkreśla, jest to sposób leczenia za pomocą oczywistych metod. Fundamentalna różnica między nią, a medycyną konwencjonalną polega na leczeniu nie tylko ciała lecz również duszy. Leczenie ludzi w ten sposób żąda od lekarza dużej wiedzy i doświadczenia.

Trzeba posiadać też znaczny zakres wiedzy psychologicznej oraz farmaceutycznej. Medycyna naturalna ma prawo nas ochronić od skutków ubocznych współcześnie użytkowanych lekarstw. Jest to perfekcyjny sposób radzenia sobie z przeróżnymi dolegliwościami. To przykre w szeregu przypadków leczenia trwa o dużo dłużej niż farmakologia bądź też hospitalizacja, wskutek tego także wiele osób rezygnuje z takiej formy już po kilku tygodniach. Duża grupa z nas zastanawia się, czym w ogóle są olejki eteryczne, które są tak użyteczne w medycynie naturalnej – sprawdź również na aceite de bergamota. Olejki są mieszanką związków syntetycznych pochodzenia roślinnego. Występują one w każdej części roślinny. Ich przeznaczenie jest nadzwyczaj szerokie, od działania antyseptycznego po lecznicze. Olejki wytwarzać możemy również sami, w owym czasie będziemy posiadać pewność, że pochodzą one z surowców naturalnych. Możemy je zdobyć za pomocą kilku bazowych metod: destylacji, tłoczenia na zimno i ekstrakcji.

Zdobyte w ten sposób olejki jesteśmy w stanie użyć do produkcji kosmetyków oraz odświeżaczy powietrza. Najczęstszą metodą leczenia, przy użyciu tych substancji, jest inhalacja. Zanim zaczniemy stosować konkretny olejek, trzeba porozmawiać z lekarzem, aby się dowiedzieć, w jakich ilościach i jak nieraz musimy go używać. Kolejną słynną metodą użycia olejków są kąpiele. Jeżeli dostosujemy trafny olejek, to uprzyjemni on nam kąpiel oraz może wzmocnić należącą do nas odporność. Skutkiem tego również olejki należy stosować zwłaszcza wtenczas, gdy jesteśmy przeziębieni.

Dodaj komentarz