piątek, 17 września 2021r.

Lecznicze kąpiele z ozonem, działające stricte na powierzchnię skóry

Prozdrowotne kąpiele ozonowe, wpływające wprost na skórę oferowane są w znajdującej się w Katowicach Klinice Ozonoterapii. Kąpiele ozonowe to nakładanie ozonu na skórę w formie gazowej. W czasie każdej tego typu kąpieli gaz wpływa korzystnie na powierzchnię skóry, w efekcie wykazując sporo właściwości prozdrowotnych. Ozon w większym stężeniu ma działanie sprzyjające zdrowiu, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze. Kąpiele z ozonem są stuprocentowo bezpieczne, ponieważ ozon jest gazem naturalnie występującym w środowisku.

Trzeba mieć świadomość, że efekty kąpieli ozonowych są zauważalne już po paru nałożeniach. Jako, że działanie ozonu jest kompleksowe, można oczekiwać oddziaływania na cały organizm. Wskazaniami do kąpieli ozonowych są: ciężej gojące się rany, owrzodzenia, schorzenia skóry o różnym podłożu, niedokrwienie kończyn wywołane cukrzycą albo miażdżycą. Z kąpieli w ozonie nie mogą natomiast korzystać mamy karmiące piersią, kobiety ciężarne a także pacjenci onkologiczni. Podczas kąpieli ozonowej leczone kończyny są wkładane do specjalnie zaprojektowanego worka, do którego jest wprost dolewany ozon pod postacią gazową.

W zależności od tego, co dolega pacjentowi, ozonowane są kończyny górne lub dolne. Zabieg trwa od 20 do trzydziestu minut. Aby umówić się na zabieg, wystarczy skontaktować się z pracownikiem kliniki, żeby umówić się w korzystnym dla siebie czasie a także zapoznać z charakterystyką zabiegu. Dla spotęgowania efektów do kąpieli ozonowej można dodać olejki eteryczne lub sole lecznicze. Katowicka klinika wyspecjalizowana jest w konkretnych formach leczenia już od dawna. Są to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe a także ozonowanie wody i oliwy. Ich skuteczność medyczna szacowana jest na 80%. Klinika Ozonoterapii to jedna z paru klinik na Śląsku, mająca do zaoferowania tego typu leczenie alternatywne.

Dodaj komentarz