piątek, 16 kwietnia 2021r.

Lakierożele oraz inne współczesne technologie w gabinetach kosmetycznych

Jeszcze niedawno malowanie paznokci sprawiało trochę kłopotów, ponieważ lakier, który został użyty utrzymywał się nie dłużej niż dwa, trzy dni a w następnej kolejności odpryskiwał a w konsekwencji odpadał. Z tego względu przystrajanie paznokci należy było bardzo w wielu przypadkach powtarzać. Współcześnie sytuacja jest nieco inna, a stało się tak przez przystępność na rynku kosmetycznym lakierożelów. Są to lakiery, którymi wolno malować zarówno paznokcie naturalne, jak oraz sztuczne, jednakże różnią się od normalnych, znacznie lepszą trwałością.

Lakierożele są nadzwyczaj cenione wśród stylistek paznokci, a w głównej mierze mają nowoczesną i innowacyjną formułę, która na dłużej pozwala zachować ich blask i piękno – wypróbuj też salon kosmetyczny Kraków. Z tego również względu lakierożele możemy określić, jako masę, jaka jednocześnie przypomina sztampowy lakier do paznokci i żel i akryl.

Malując paznokcie lakierożelami wolno nie wyłącznie sprawić, ze są one piękne dłużej, niemniej jednak także malować je na jednolity kolor, tworzyć bezustannie modny french, a również wykonywać barwne, urzekające wzorki na bazie podkładu. Oprócz tego lakierożele mają jeszcze jedną dodatkową zaletę.

Jest nią fakt, iż przed nałożeniem warstwy lakierożelu, płytki paznokciowej nie trzeba malować żadnymi preparatami, a również nie trzeba wykonywać procesu jej matowienia. Dzieje się tak, w następstwie tego, że nowoczesna technika na bazie, jakiej powstały lakierożele nie niszczy w żaden sposób płytki paznokciowej. Prócz tego wystarczy jedynie nałożyć niezmiernie cienką warstwę lakieru, a paznokcie wyglądają bardzo naturalnie a tym samym pięknie. Po procesie nałożenia lakierożelu potrzebne jest jego utrwalenie przy pomocy lampy UV.

Profesjonalnie położony oraz utwardzony lakierożel ma prawo utrzymywać się na płytce paznokciowej od dwóch do trzech tygodni, a to powoduje, ze nie musimy ciągle przesiadywać w gabinecie kosmetycznym, jak to miało miejsce, kiedy użytkowane były normalne lakiery do paznokci. Zaletom lakierożelów jest to, ze nie odpryskują one podczas wykonywania codziennych, domowych czynności. Za wadę jednakże należy uznać to, iż nie można usunąć ich sztampowym zmywaczem do paznokci, ale musi pozostać to dokonane w gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz