czwartek, 28 października 2021r.

Lakier bezbarwny – ochrona karoserii samochodu

Zwykły właściciel auta zazwyczaj nie zastanawia się, jaką substancją pokryta jest powierzchnia jego pojazdu. Odbiera nowe auto w upragnionym odcieniu prosto ze sklepu, a jeśli gładka warstwa lakieru ulegnie zarysowaniu, oddaje pojazd do zakładu lakierniczego i nie musi się o nic martwić. Wierzy, że profesjonalista dobierze kolor i rodzaj lakieru, do niego zaś będzie należeć ocena końcowego efektu naprawy. Z punktu widzenia lakiernika rzecz nie jest jednak tak błaha, gdyż lakiery samochodowe to kapryśne materiały, wobec tego powierz je profesjonaliście rodzaju pitstop-ams.pl – lakiernik warszawa ursynów. Na początku trzeba nałożyć podkład, a dopiero potem można przejść do nakładania warstwy malarskiej, jaka określi kolor auta.

Lecz to wcale nie koniec. Jako ostatni nakłada się lakier nabłyszczający, który pozwoli wydobyć barwę oraz dodatkowo będzie chronić warstwy położone wcześniej. Nakładanie lakieru to złożona czynność, wymagająca precyzji, lat praktyki, a także umiejętności posługiwania się specjalnym oprzyrządowaniem. A wszystkie te działania po to, klient konsument wyjechał z zakładu zachwycony. O uroku konkretnego samochodu niekiedy decyduje jego kolor. Na niektóre auta nie zwrócilibyśmy wcale uwagi, gdyby nie niebanalny odcień nadwozia. Zdają sobie z tego sprawę producenci aut i ciągle wzbogacają gamę barwną dostępnych lakierów, umożliwiając nawet osobisty dobór, biorący pod uwagę preferencje klienta salonu. To oczywiste, iż dla większości właścicieli samochodów kolor lakieru jest istotny, lecz w gruncie rzeczy lakiery spełniają swoje podstawowe funkcje dzięki innym składnikom wchodzącym w ich skład.

Podobnie jak inne spoiwa, lakiery samochodowe muszą formować na malowanych powierzchniach idealnie równą, cienką powłokę. Jakość poszczególnych składników lakieru, takich jak choćby rozcieńczalnik, oddziałuje na jego cechy ochronne i wytrzymałość, co ma tak samo duże znaczenie, jak estetyka oraz staranność krycia. Sztuka dopasowania odpowiedniego typu lakieru, techniki nakładania na karoserię oraz innych niezbędnych materiałów w profesjonalnym lakierowaniu liczą się dużo bardziej aniżeli nawet najwspanialszy kolor pigmentu.

Dodaj komentarz