czwartek, 28 października 2021r.

Kot w domu – jak zatroszczyć się o czystość?

Sporo osób twierdzi, że pies z kotem na pewno nie możne odkryć się pod jednym dachem. Jak uważa się w owym czasie gotowa jest wojna pomiędzy tymi zwierzętami. Mimo to aktualnie coraz więcej przypadków ujawnia iż jest to nieprawda. Sporo właścicieli ma zarówno kota i czworonoga pod jednym dachem oraz może śmiało zakomunikować że żadne wojny pomiędzy nimi się nie toczą.

W następstwie tego także ogromna część społeczeństwa zastanawia się jak to jest dopuszczalne, przecież od dawna panuje przekonanie że pies z kotem to niezwykle złe połączenie. Jakim sposobem uwydatnia wielu doktorów weterynarzy wszystko zależy od tego jak te zwierzęta pozostały wychowane oraz czy uczone one były stosowania walk oraz przemocy wobec siebie. Nie raz wolno usłyszeć głos właściciela czworonoga, jaki każe mu gonić kota na horyzoncie. Też i posiadacze kotów nie są bez winy. Pozwalają na to ażeby koty bezkarnie atakowały psy przez podrapanie ich intensywnymi pazurami. Wobec tego ażeby zmienić takie nastawienie zwierząt wypada zacząć od zmiany podejścia u posiadaczy- tutaj polecamy Kuweta Curver. Nie są w stanie oni kazać zwierzętom napadać się nawzajem. Jeżeli ktoś w domu ma psa oraz kota musi od samego początku uczyć ich współpracy miedzy sobą. A wtedy może okazać się, że pies efektywnie zastąpi małemu kotkowi jego matkę. Takie przypadki nie są już nowością i coraz znacznie więcej osób może pochwalić się takimi solidnymi relacjami między zwierzakami jakie ma w swym domu.

Dużo osób, które ma w domu kota w momencie pojawienia się o dziecko zaczyna myśleć o pozbyciu się zwierzęcia. Łączy się to po największej części z obawy przed tym że zwierzę może zaatakować nasze dziecko, ma prawo je podrapać oraz okaleczyć. Też kłopotem stają się choroby jakie kot może przenieść na małego domownika. Mimo to wszystkie obawy wolno zniwelować. Na pewno w owym czasie pomocna jest wizyta u weterynarza, który gruntownie przebada naszego kota oraz dzięki temu będziemy mieć pewność, że w żadne sposób nie zagraża on nam a tym bardziej naszemu dziecku.

Jednakże nawet gdy kot okaże się całkiem zdrowy nie możemy zostawiać go samego z naszym małym dzieckiem. Wiąże się to z wielkim ryzykiem zadrapań a nawet oraz pogryzień. Jest to niezmiernie niebezpieczne dla naszego małego domownika. W momencie pojawienia się dziecka w stworzonym przez nas domu musimy być bardziej ostrożni lecz z pewnością nie jesteśmy w stanie popadać w paranoje.

Dodaj komentarz