czw. Sie 18th, 2022

Kolagen – zatroszcz się o to, żeby był w Twoim organizmie

Kolagen jest białkiem prostym, jakie składa się tylko z aminokwasów o włóknistej budowie. W organizmie tworzą one długie spirale nazywane łańcuchem polipeptydowym. Jego kluczową funkcją jest utrzymywanie sprężystości cery. Działa też wspomagająco na procesy regeneracji oraz gojenia się ran. Wykorzystuje się go także w sytuacjach zapotrzebowania odbudowy kości i stawów, na przykład w czasie złamań. Między dwudziestym pierwszym a dwudziestym piątym rokiem życia pomału zaczynamy tracić kolagen. Jego niedobór ma okazję być bardzo groźny dla stworzonego przez nas organizmu, dlatego warto zawczasu pomyśleć o jego uzupełnianiu. Istnieje parę sposobów na dostarczenie kolagenu do stworzonego przez nas ciała. Jednym z nich jest stosowanie suplementów diety w postaci tabletek. Inną metodą jest stosowanie specjalistycznych preparatów zawierających kolagen. To stosowny sposób, albowiem w drogeriach i aptekach osiągalny jest duży wybór marek fabrykujących preparaty z kolagenem.

Jesteśmy w stanie skompletować naszą idealną kosmetyczkę wybierając Kolageny Naturalne, toniki, kremy oraz balsamy. To kompleksowa ochrona naszego organizmu. Jako że konstrukcja kolagenu ma zakres włóknisty, jest to jeden z ostatecznych składników organów. W ten sposób konstruuje struktury ich błon zewnątrz oraz śródnarządowych. W jego budowie bierze udział aż dziewiętnaście przeróżnych aminokwasów.

Większość z nich jest przyporządkowana wyłącznie budowie kolagenu. Naukowcy stwierdzili, że główne procesy starzenia odbywają się w tkance łącznej, na jaką składa się oczywiście kolagen. Polegają one na transformacji kolagenu zawartego w tkance łącznej z postaci rozpuszczalnej do nierozpuszczalnej. W efekcie tej zmiany dochodzi do zwiotczenia skóry oraz utraty zdolności pęcznienia, bo zmniejsza się zdolność do wiązania wody w organizmie. Stąd cera tracie swoje nawilżenie. Jest to proces naturalny, lecz współczesna kosmetyka nie akceptuje tego stanu rzeczy, w następstwie tego powstaje coraz to szersza gama preparatów zawierających oczywisty kolagen. Kosmetolodzy rekomendują wykorzystywać kolagenowe żele do mycia a także kolagenowe kremy pielęgnacyjne.

Dodaj komentarz