piątek, 05 marca 2021r.

Jakże walczyć z bólem głowy? Zioła pomogą

Ból głowy nie jest choróbskiem, niemniej jednak przejawem. Rzadko bywa zwiastunem istotnego schorzenia. W większości wypadków jest spowodowany napięciem mięśni, którego przyczyną jest stres. Ból głowy powstaje, gdy skurczone włókna mięśni uciskają nerwy bądź hamują przepływ krwi, limfy bądź też płynu tkankowego. Bóle czaszki miewają rozmaite nasilenie. Ból ma prawo być umieszczony za oczami, w skroniach, na czole, z tyłu głowy lub obejmować całą głowę.

Należałoby wiedzieć, że nie należy od razu sięgać po syntetyczne farmaceutyki, jakkolwiek wolno wypróbować popularne medycynie naturalnej ziołowe metody na zwalczenie bólu. Aby rozpuścić napięte mięśnie należy sięgnąć po herbatkę lub też nalewkę przygotowaną z kozłka, kory kaliny koralowej z wiązówką błotną oraz rozmarynem. Natomiast rozładować napięcie psychiczne i związany z nim ból głowy wspomoże rumianek bądź werbena i olej konopny. Kiedy nęka nas ból głowy możemy pić (do trzech razy na dzień) nalewkę z męcznnicy medycznej, rozmarynu oraz czyśćca z wiązówką błotną.

Jeśli z kolei skonstruowany przez nas ból wywołany jest przekrwieniem nosa i zatok wspomogą inhalacje z olejku eukaliptusowego bądź miętowego. Cera jest pierwszą linia obrony organizmu przed zakażeniami, promieniowaniem słonecznym, ziąbem, gorącem, zanieczyszczeniami czy urazami fizycznymi. Na jej stan wpływają choroby i czynniki zewnętrzne. Z tego powodu należy zadbać o skórę, aby służyła nam przez długie lata i nadzwyczajnie wyglądała. Przy czym nie potrzebujemy drogich kosmetyków, a starczą nam ziołowe leki. Miąższ aloesu zmiękcza oraz odżywia suchą skórę, aktywuje gojenie się ran po oparzeniach oraz urazach. Aloes zapobiega też wysypce, jaka pojawia się po goleniu skóry. Nagietek to wydajny środek pierwszej pomocy na rany, oparzenia oraz stłuczenia, bo łagodzi stany zapalne oraz zwalcza zakażenia. Róża destyluje skórę oraz przywraca jej elastyczność. Może też wygładzać zmarszczki, pomagać zwalczać trądzik i ograniczać obrzęki. Gwiazdnica pospolita to ziele, jakie łagodzi podrażnienia skóry, jakie akompaniują wypryskom, trądzikowi i łuszczycy. Na owrzodzenia, rany oraz jako tonik oczyszczający może być stosowany kwiatostan bzu czarnego.

Dodaj komentarz