sobota, 23 października 2021r.

Jakim sposobem pozbyć się kreta z ogrodu?

Posiadając ogród, czy działkę, pragniemy się napełniać piękną zielenią, przebywając na takim terenie. Przede wszystkim zaś wówczas, gdy nie mieszkamy bezpośrednio w domku, jaki będzie się odkrywać na takiej powierzchni. Mimo to może być to zawikłane, kiedy zamiast na przykład pięknego zielonego trawnika, będziemy w stanie dostrzec krecie kopce. Na pewno nie ma o wiele bardziej koszmarnego widoku, tym znacznie bardziej, jeżeli niezmiernie prędko przekonamy się o tym, że intruza pod żadnym pozorem nie będzie łatwo wypłoszyć oraz przegnać z ziemi. W jaki sposób poczytamy na przeróżnych witrynach, sposobów jest całe bez liku, jednakże nie wszelkie się zawsze sprawdzają.

Wygląda w takim razie na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i postępować zgodnie z metodą prób oraz błędów. Jednym z rozwiązań, jakie należałoby wypróbować, może być wyjątkowa siatka na krety, jaką umieszcza się pod trawnikiem. W ten sposób udaje się skutecznie walczyć z tym szkodnikiem, a równocześnie siatka jest niewidoczna, w takim razie nie szpeci wyglądu działki, czy ogrodu i trawnik może nam służyć do tego, w jakim celu został zasiany. Jeżeli będziemy zaś pragnęli przepędzić kreta siłą, czy nawet przemocą, musimy pamiętać o tym, że jest to zwierze pod ochroną, zatem takie działania są zabronione. Opcją dla siatki są w stanie być różnorodne preparaty chemiczne, jakich zadanie polega na przepędzeniu takiego stworzenia, na przykład za pomocą specyficznego zapachu. Niemniej jednak zazwyczaj dzieje się tak, że kret umie się uodpornić oraz niezwykle błyskawicznie wszystko powraca do sytuacji sprzed zastosowania jednego z takich preparatów. Inną możliwością może być próba wystraszenia intruza z wyeksploatowaniem sił natury.

W praktyce będzie to świadczyć wykorzystanie siły wiatru, żeby poruszała przygotowany poprzednio wiatrak. W momencie, kiedy tak właściwie wiatr będzie dmuchać w jego skrzydła, powinien rozpocząć się obracać oraz sprawiać przy tym hałas oraz wibracje. Niekiedy taka metoda zapewnia skutek, w związku z tym należałoby wziąć ją pod uwagę, tym bardziej, że nie wiąże się ona z wielkimi kosztami i można taki wiatrak zamontować od początku do końca tam, gdzie spodziewamy się obecności kreta.

Dodaj komentarz