piątek, 05 marca 2021r.

Jakim sposobem opiekować się niemowlakiem z alergią?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarzają się przypadku niemowląt, jakie cierpią z powodu alergii. Jest to jedna z w największym stopniu znanych schorzeń cywilizacyjnych. Lekarze ciągle nie są do końca pewni, co aktywuje tak duży wzrost zachorowań na tę chorobę.

Wśród najczęstszych przyczyn podaje się pomiędzy innymi uwarunkowania genetyczne. Młodzi rodzice są w stanie w następstwie tego z znaczącym prawdopodobieństwem określić, czy ich dziecko jest prawdopodobnym alergikiem, na podstawie tego, czy oni sami, ich inne dzieci bądź rodzice są chorzy. W przypadku małych dzieci na ogół występującą odmianą tej schorzenia jest alergia pokarmowa. Jej nadrzędne symptomy to komplikacje z zaparciami lub też biegunki oraz zaczerwieniona i swędząca i wybitnie sucha cera, innymi słowy tak zwane atopowe zapalenie skóry. Jeśli takie dolegliwości się pojawią, należałoby skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Przeważnie poinstruuje on, w jaki sposób zmienić dietę dziecka, żeby tych alarmujących symptomów uniknąć. Ponieważ najczęściej u niemowląt występuje alergia na białko krowie, zaleca się podawanie maluchom specjalnych mieszanek, które zawierają hydrolizowane białka lub też białka sojowe. W tym ostatnim wypadku należy jednak niezwykle uważać, bo soja to jakkolwiek także silny alergen. Rzecz jasna potrzebne jest też zwracanie czujnej uwagi na to, co dziecku podaje się do jedzenia.

Amplifikacja diety malucha należy przeprowadzać stopniowo, podając jeden śmiały artykuł co kilka dni i uważnie obserwując, czy nie występują jakieś niepożądane reakcje alergiczne – wypróbuj testy alergiczne Lublin. Jeśli alergia jest niesłychanie silna, pediatra powinien skierować dziecko na badania u specjalisty. Alergolog na pewno nie tylko pomoże przystosować należyte leki, jakie łagodzić będą symptomy uczulenia, niemniej jednak także podpowie, w jaki sposób zmienić swoje codzienne nawyki i otoczenie, by jak najmniej szkodziło dziecku. Wśród głównych zasad jest tutaj na przykład wykluczenie z pokoju dziecka siedlisk potencjalnych alergenów. Prawidłowo jest więc ograniczyć liczbę roślin doniczkowych, dywanów i mebli z tapicerką, a także pluszowych zabawek, albowiem są w stanie być one siedliskiem roztoczy.

Dodaj komentarz