wtorek, 02 marca 2021r.

Jak zwalczyć strach przed dentystą?

W nowoczesnych czasach w dalszym ciągu jest to zauważalne, iż w momentach, kiedy ktoś mówi o dentyście, wielu postaciom jeży się włos na głowie. Od zawsze namacalny był strach przed stomatologiem, a lekarze stomatolodzy wielokrotnie dziwili się, czemu tak się dzieje. Żaden z nich przenigdy, w czasie nauki na akademii medycznej, nie myślał o tym, że chce zostać lekarzem, żeby straszyć innych. Nie jest to jakkolwiek cel doktora stomatologa. Człowiek zostaje doktorem, by uzdrawiać innych, aby ulżyć w ich cierpieniach, by wyprowadzić z choroby. W przypadku innych lekarzy profesjonalistów nieczęsto, kiedy wolno zauważyć fakt, że pacjenci się ich boją.

A w przypadku dentysty praktyka ta jest nieodłącznie połączona z wykonywaniem zawodu stomatologa. Tak w gruncie rzeczy, każdy pacjent boi się bólu, nie samego lekarza, jako osoby i całe szczęście, że na studiach leczniczych również o tym uczą.

Widocznie, jeszcze do niedawna, wykłady z tego aspektu nie spełniały rezultatu, ponieważ coraz to mocniejsze jest już znieczulenie w gabinetach. W każdej podstawówce była oraz jest higienistka, a wspólnie z nią, higienistka dentystka. Może nie we wszelkich placówkach oświatowych było to regułą, jakkolwiek w wielu wypadkach panie dentystyki w nich zatrudnione były dla dzieci wybitnie nie uprzejme. Pacjent potrzebuje, też ten mały, żeby homeopata konin był dla niego wyrozumiały i nie negował jego strachu przed cierpieniem. To jest niezmiernie ważne, w jaki sposób doktor stomatolog przystępuje do pacjenta oraz jego obaw, a już w szczególności, kiedy pacjentem jest małoletnie dziecko.

Kiedy higienistka obiecuje maluchowi, iż nic go nie będzie bolało, a następnie na fotelu stomatologicznym okazuje się, że ból jest nie do wytrzymania, pacjent krzyczy w niebogłosy, a dentystka wrzeszczy jeszcze znacznie bardziej, by dziecko przestało, to zdecydowanie nie jest idealna praktyka. Oczywiście w ten sposób niejednokrotnie odbywało się to w dawnych okresach, albowiem szkoły oszczędzały na lekach oraz znieczuleniu, a cierpiały na tym dzieci, którym uraz do dentysty pozostał do dzisiaj i nie chcą się leczyć.

Dodaj komentarz