środa, 24 lutego 2021r.

Jak znaleźć i wybrać zakład pogrzebowy?

Niestety w życiu pewne są dwie rzeczy – należności dla państwa w postaci podatków oraz śmierć. O ile do podatku umiemy się przyzwyczaić, tak śmierć bliźniej osoby to dla nas w szeregu przypadków znaczny wstrząs. Obojętnie od wszystkiego, prościej jest bliskim zmarłej osoby przejść przez proces pochówku na obszarze własnego kraju, jakkolwiek coraz częściej sytuacja zmusza do sprowadzenia zwłok z obcego kraju.

Transport zwłok na cmentarz staje się u nas codziennością, że względu na coraz to większą ilość naszych polaków poruszających się po świecie oraz mieszkających w innych krajach. Przyczyny zgonów są niesłychanie różnorodne, w wielu przypadkach rodzina nie może zobaczyć zwłok po przewiezieniu do kraju. Rozwiązaniem tych trudnych oraz niezwykle fatalnych kwestii jest cmentarz skrórzewo, który po upoważnieniu przez rodzinę gwarantuje kompetentną obsługę całości przedsięwzięć, włącznie z reprezentowaniem rodziny w odległym państwie. Po załatwieniu wszelkich zezwoleń, pism konsularnych, sanitarnych, transport zwłok do kraju następuje tak błyskawicznie jak to jest tylko możliwe.

Aby obniżyć koszty, na terenie Europy korzysta się z przewozu samochodowego, ale w wypadku innych kontynentów nieodzowny jest transport lotniczy. Przypadki mordercze dotykają ludzi na całym świecie. Od wielu lat ten kłopot coraz to częściej dotyka polskie rodziny, jakich bliscy wyjeżdżają na wakacje, do pracy, czy po prostu mieszkają w innych krajach. Dla każdej rodziny, uregulowanie formalności aby przewóz zwłok do kraju nastąpił jak najszybciej, jest dodatkowym traumatycznym przeżyciem. Dlatego koniecznym jest skorzystanie z usług jakie proponuje zakład pogrzebowy, przede wszystkim taki, który ma ogromne doświadczenie w uregulowaniu formalności przewozowych. Nieraz zdarza się, iż nikt z bliskich nie jest w stanie pojechać do kraju, w jakim nastąpił zgon członka rodziny. Reprezentant zakładu pogrzebowego musi posiadać upoważnienie do reprezentowania na miejscu rodziny zmarłej osoby. Przewóz zwłok na cmentarz wymaga wielu zezwoleń, między innymi konsularnych oraz sanitarnych, dokumenty muszą być tłumaczone. W wielu krajach wypada zaakceptować odmienne od naszych procedury, zwyczaje. Samodzielnie, rodzina zdołałaby mieć komplikacje by przez to przejść. W wielu państwach, zakłady pogrzebowe mają swoich przedstawicieli, jacy znakomicie poruszają się w tamtejszych rozporządzeniach i obyczajach.

Dodaj komentarz