niedziela, 19 września 2021r.

Inkrustowanie uszu – kolczyki oraz dodatki biżuteryjne

Noszenie zdobień w uszach to dziś oryginalna moda. By móc jednak założyć kolczyki, musimy się w pierwszej kolejności zdecydować na przekłuwanie uszu. Zabieg ten egzekwuje się w większości wypadków w salonach kosmetycznych, w pewnych momentach także u fryzjera czy też w samym punkcie sprzedaży jubilerskim. Wypada jednak pamiętać, iż przekłucie ma obowiązek być wykonane przez profesjonalistę przy użyciu stosownych narzędzi. Robienie tego w domu, niewysterylizowaną igłą, może się niepoprawnie skończyć. Niedawno dziewczynkom uszy przekłuwały mamy czy też babcie, przy użyciu starych, w szeregu przypadków dość bolesnych sposobów.

Dziś ta czynność jest krótka i mniej bolesna. Wykonuje się ją przy użyciu szczególnego pistoletu. Kosmetyczka zaznacza miejsce przekłucia oraz dezynfekuje ucho. Później wsadza kolczyk do pistoletu i „przestrzela” go przez ucho. Należy je nosić bez przerwy aż do całkowitego zagojenia ranki. Następnie możemy już wybrać własną biżuterię.

Na początek polecane są niemniej jednak kolczyki srebrne, albowiem nie uczulają, a miejsce przekłucia jest nadal wybitnie delikatne – potwierdza to biżuteria z bursztynem producent. Później wolno zdecydować się na dłuższe oraz cięższe ozdoby. Sporo modnych kobiet, uwielbiających biżuterię decyduje się na przekłucie uszu. Wtedy nieodłączną częścią ich codziennego stroju stają się kolczyki. Ich kupno nie jest jednak sprawą prostą bo najpierw należy uczynić, jaka biżuteria nam pasuje. To, jakie akcesoria może sobie spowodować zależy nie tyle od gustu, niemniej jednak również od kształtu twarzy i noszonej fryzury. Panie z twarzą kwadratową mają prawdziwe szczęście.

Pasuje im większa część kształtów kolczyków. W największym stopniu poleca się im te w kształcie łezki. Przy buzi obłej optymalne są geometryczne: trójkąty, koła, kwadraty. Ich długość nie ma większego znaczenia. Posiadaczki obłej twarzy mają nieco większy kłopot. Powinny zdecydować się na dekoracje wysmuklające, innymi słowy długie, które mogą być trochę problematyczne, na przykład przy długich włosach czy zimą, kiedy wypada nosić szalik. Twarz trójkątna jest długa i wymaga optycznego skrócenia. Panie mogą wtenczas nosić ozdoby krótkie. Zdecydowanie odradza się te długie oraz wiszące. Jak widać, kupowanie kolczyków kierując się jedynie modą oraz prywatnym gustem nie jest najważniejszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz