sobota, 27 lutego 2021r.

Idealny drink na urlopową ochłodę – Pina Colada

Na blogu Tragos Del Mundo pośród bardzo wielu receptur zaprezentowany został ten na przepyszny drink, jaki kojarzy się z wakacjami. Jest nim Pina Colada. Pina Colada to napój wyjątkowo sławny na Karaibach. Sławę zyskał w 1979 roku, za sprawą hitu The Pina Colada Song, w wykonaniu Ruperta Holmesa. Sam sposób przygotowania drinka jest nad wyraz łatwy. Można go znaleźć na oficjalnej ewidencji trunków International Bartenders Associaton. Niektórzy do podstawowego przepisu wlewają trochę więcej Malibu, dużo zależy od posiadanych kubków smakowych.

Niejednokrotnie dodany jest również sok ananasowy, w zastępstwie cząstek owocowych. Elementy niezbędne do zrobienia piña colada trago to: czterdzieści pięć mililitrów malibu, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, dziewięćdziesiąt mililitrów soku z ananasa, a także 3 kostki lodu. Zrobienie Pina Colady nie zajmuje sporo czasu. Należy wkładać lód do miksera i wlać poszczególne elementy składowe: rum, mleko kokosowe oraz sok z ananasa. Wszystko należy zmieszać aż lód nie zostanie drobniutko zmiażdżony. Niespiesznie należy wlać otrzymany napój bez piany do szklanek. Szkło do jakiego wleje się piña colada można przyozdobić kawałkiem ananasa. Pina Colada to drink, jaki prezentuje się doskonale. W sieci można znaleźć kilka sposobów na jego przygotowanie.

Natomiast, ten wskazany na stronie tematycznej https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ Tragos Del Mundo wlicza się do prostych, a równocześnie szczególnie efektywnych. Pina Colada to maksymalnie dobry, słodki karaibski drink alkoholowy. Przygotowywany jest z jasnego rumu, który jest wiodącym składnikiem. Tradycyjnie trunek ten trzeba podawać z lodem, plasterkiem cytryny, a także plastrem ananasa. W nieco urozmaiconej odmianie Pina Coladę można podać w wyciętym ananasie. Aby uzyskać aksamitną opcję drinka, wymagane składniki opłaca się zamieścić w blenderze. To umożliwi jego lepszą ekspozycję. Atuty smakowe będą nie do podważenia.

Dodaj komentarz