czw. Sie 18th, 2022

gra w golfa – o czym nie zapominać zaczynając grę?

Wydawać by się mogło, że golf jest na tyle idyllicznym oraz mało wymagającym sportem, że nabawienie się jakiejkolwiek kontuzji jest niemożliwe. Specjaliści ostrzegają jednakże, by nie ulec złudzeniom. Mimo, że w golfie nie żąda się od graczy biegania po polu oraz wykonywania karkołomnych figur gimnastycznych, sport ten także potrzebuje właściwego przygotowania. Nie chodzi tu wyłącznie o opanowanie zasad, jednakowoż również o rozgrzewkę całego ciała, żeby nie ucierpiało ono w trakcie gry. Wszelkie nienaturalne ruchy wymagają od naszych mięśni wytężonej pracy. Zgięcie ciała i dobra koordynacja ruchów, wymagane w trakcie gry w golfa, to zręczności, jakich musimy nabyć w trakcie systematycznych treningów. Niezwykle znaczącą rolę odgrywa stabilność, która zapewnia celne uderzenia. Temu, kto nie stał nigdy z kijem golfowym przy piłce, sport ten ma okazję wydawać się cudownie prosty.

Jednakże nasze mięśnie są w stanie się buntować i nie pracować prawidłowo bez rozgrzewki i konsekwentnych ćwiczeń. Lekarze apelują, by zwracać uwagę na ból kręgosłupa, przede wszystkim odcinka lędźwiowego. Rzecz jasna, urazy czy ból częściej pojawiają się u początkujących graczy. Amatorzy zapoznają się ze sportem i przyzwyczajają swoje ciało do wykonywania trafnych skrętów oraz ruchów – tak wygląda Golf w Polsce oraz na świecie.

Zawodowi gracze są już do tego przygotowani również technicznie, jak również fizycznie. Pole golfowe należy do najbardziej specyficznych miejsc, w których pielęgnowana jest jakakolwiek dziedzina sportu lub też forma rekreacji. Cała powierzchnia pokryta jest trawą rozmaitej długości, a każdy obszar posiada swoją nazwę w zależności od tego, jak wysoka jest trawa. Jest to ściśle powiązane z regułami gry oraz sposobem jej prowadzenia. Prócz tego na polu golfowym znajdują się często przeszkody wodne lub ewentualnie piaskowe. Ozdabiają obszar, a ich obecność jest oznaczona właściwymi kolorami, aby gracze wiedzieli, gdzie się znajdują. Na polu golfowym znajduje się dziewięć lub też osiemnaście dołków, a też specjalne oznaczenia, zawierające informacje o każdym z nich.

Dodaj komentarz