czwartek, 25 lutego 2021r.

Gdzie wyszukiwać wiadomości o piłce, piłkarzach oraz sporcie?

Bodajże każdy młody chłopiec chciał być w dorosłym życiu zawodowym futbolistą. Potrzebowaliśmy grać w najogromniejszych klubach zagranicznych, pragnęliśmy posiadać takie umiejętności, jak w największym stopniu nam znani, słynni piłkarze. Nie raz wcielaliśmy się w figura Ronaldo lub innego piłkarza, którego nazwisko zna każdy. Takim treningiem oraz preparacją się do wykonywania naszego wymarzonego zawodu zawodowego piłkarza były treningi na boisku szkolnym czy na leśnych polanach. Chłopcy, koledzy, w różnym wieku, z różnorodnymi umiejętnościami zbierali się na boisku oraz rozgrywali mecz.

Futbol pospolity w każdym pewno kraju jest szalenie kultowy. Rządzi się swoimi prawidłami. Tutaj niejednokrotnie nie stosuje się takich zasad, jak na prawdziwym boisku, jak w oryginalnym meczu. Piłkarze są w różnym wieku – w futbol uliczny grają młodzi chłopcy, lecz oraz dojrzali panowie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. W futbol ma prawo zagrać oraz niezwykle sprawny młody chłopak i pan z tuszą, jaki chce się poruszać, jaki chce pobiegać po boisku.

Komukolwiek można zagrać w piłkę. W każdym meczu występują nie wyłącznie piłkarze – którzy bez negowania są kluczowym bohaterami spotkania, jednak też i kibice. Sami nie raz obserwowaliśmy mecz nadawany w telewizji, byliśmy na stadionie, gdzie przeprowadzane były rozgrywki. Bywa, że piłka nożna to nasza idealna gigantyczna pasja, nasze hobby. Intrygujemy się piłką, oglądamy mecze, jakkolwiek także sami takie rozgrywamy czy wchodzimy na stronę Wiadomości o piłce nożnej. Oczywiście nie są to rozgrywki na najwyższym poziomie.

Jesteśmy przecież jedynie amatorami, ludźmi, jacy nie zawodowo grają w futbol uliczny, jacy tylko pogłębiają pasje. Nie wiążemy swojej przyszłości ze sportem w sposób zawodowy. Intrygujemy się futbolem ulicznym a rozgrywanie meczów z przyjaciółmi sprawia nam wielką radość. Wskutek tego także tak z przyjemnością popołudniami, gdy tylko mamy wolny czas idziemy na nieduże boisko, na polanę, żeby ograć. Nie musimy posiadać dużych boisk, nie wymagamy, aby były one równe z zieloną murawą. Nam wystarczy jedynie zaledwie niewielki plac, gdzie będziemy mogli pokopać piłkę, gdzie będziemy mogli za pomocą kamieni wyznaczyć dwie bramki.

Dodaj komentarz