piątek, 16 kwietnia 2021r.

Fotografia weselna – utrwalmy perfekcyjne momenty życia

Od kilku lat ogromnych powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się totalnie odmienne od stereotypowych sesje zdjęciowe. Głównie pracują przy nich artyści fotograficy, którzy przygotowują pełną dokumentację zdjęciową obejmującą preparacje do wesela, samą ceremonię oraz wesele.

Fotografia ślubna w zupełnie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale leżące na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przyrządzająca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz dużo, dużo innych szczegółów zatrzymanych w kadrze, a stanowiących całość. Także sama ceremonia weselna pokazywana jest w inny sposób – wstrząsające zbliżenia, np. wyłącznie na ręce pary młodej z obrączkami, elementy kościoła z jakimś stopującym wzrok elementem, przypadkowe lecz niezwykle wyraziste tło dla nowożeńców.

Fotka weselna, bardzo nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca chwilę w miejscu, na zawsze – tak funkcjonuje duet fotografów. Dawne fotografie były bardzo statyczne, bez emocji, jedynie oraz wyłącznie dokumentujące zaistniały fakt. Świeżo poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album zdjęć ślubnych córki moich przyjaciół, który prawdę mówiąc oczarował mnie. Cała sesja zdjęciowa przygotowana była przez jednego z artystów fotografików młodego pokolenia. Dopiero tutaj zobaczyłam, jaką drogę fotografia ślubna przeszła od dostojnej, gustownej sepii do zatrzymanej w kadrze dynamiki ruchu i energii. Nie było wyłonionego planu do ekspozycji nowo poślubionych małżonków.

Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących samochodów, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakby przeniesiona z innego świata. W szczególe zdjęcia były zachwycające poprzez upamiętnienie na nich wprost niesamowitego kontrastu – świetnie ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna oraz świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących aut powszedniej rzeczywistości. Fotografia weselna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w efektowną całość. Wydawałoby się, że miejski ruch nie jest trafnym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jednakowoż zdjęcia wykonane o zmierzchu, z refleksami samochodowych reflektorów w tle na pewno będą zapamiętane przez oglądających.

Dodaj komentarz