czwartek, 28 października 2021r.

Eskapady bliskie i odległe – co z wizami?

Ludzie, jacy niemało jeżdżą, na długo zachowują sprawność fizyczną i mentalną. Monitorując turystów cudzoziemskich przyjeżdżających do Polski, nieraz spostrzegamy na ulicach miast, lub w zabytkowych budynkach eskapady, złożone z uczestników o średniej wieku powyżej 60 lat. Maszerują dziarsko, bez ociągania, jakby wiek nie był tutaj żadną przeszkodą w odsłanianiu świata. Rozmawiając z poniektórymi z nich, można się dowiedzieć, że tak w gruncie rzeczy, dopiero po przejściu na emeryturę rozpoczął się dla nich śmiały etap w życiu, czyli zwiedzanie przeróżnych krajów świata, nie niepokojąc się o kapitał, o pozostawienie na jakiś czas rodziny.

W wielu krajach, starszym wiekowo wędrowcom, biura podróży i hotele oferują właściwe programy dostosowane do ich wieku i możliwości fizycznych. Jeżeli wycieczki, to nie całodzienne, ale podzielone na krótsze czasowo etapy. Obowiązkowy odpoczynek w ciągu dnia – np. dłuższy obiad w jakimś wyjątkowym miejscu. Zajęcia na basenie, czy też aerobik w sali hotelowej. Turyści niezwykle z rozkoszą korzystają z takich zajęć, wiedząc, że to poprawia ich kondycję oraz zdrowie. Objęcie opieką turystów przyjeżdżających do danego kraju, to turystyka przyjazdowa.

Organizacja wypraw na zwiedzanie, zapewnienie przewozu, pilotów, zakwaterowania, wiza chiny – tym wszystkim absorbują się zawodowcy od turystyki przyjazdowej. Natomiast wszystkie działania zmierzające do zapewnienia wakacji grupie uczestników za granicą, formułujemy nazwą turystyki wyjazdowej. Praca w turystyce daje niezmiernie dużo satysfakcji, pod warunkiem, ze ma się otwartą głowę na innowacyjne propozycje i pomysły. Sam zabytek nie wystarczy, żeby turystom uprzyjemnić pobyt. Wycieczki zorganizowane wyszukują różnych dodatkowych atrakcji, choćby kolacja zorganizowana w jakimś niepowtarzalnym położeniu, np. w kopalni soli w Wieliczce, 130 metrów pod ziemią. Jest to ulubione miejsce organizacji imprez akompaniującym turystom konferencyjnym. Polska proponuje coraz więcej interesujących miejsc na dodatkowe imprezy dla turystów, a to tylko zwiększa naszą przejrzystą atrakcyjność.

Dodaj komentarz