sobota, 23 października 2021r.

Energia elektryczna w aucie

Chevrolet przedstawił na rynek model Spark i zamierza go unowocześnić, produkując jego model z całkowicie elektrycznym napędem. Koncern zamierza rozróżnić obie nazwy i temu nowemu modelowi nadać nazwę Spark EV. Nie będzie to produkcja masowa, tylko limitowana, która ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i na kilku innych rynkach na świecie, specjalnie wybranych. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy jest ograniczona. Wszelkie, wyprodukowane modele mają dotrzeć na ogólnoświatowy rynek w 2018 roku.

Koncernowi Chevrolet podlega na tym, żeby produkując markę samochodu z elektronicznym napędem wyjść naprzeciwko swoim klientom i ich potrzebom, które bez ustanku są coraz wyższe, a wzorzec jazdy oraz przemieszczania się potrzebuje coraz to innowacyjnych i korzystniejszych usprawnień. Elektronowy napęd Chevroleta możliwy jest dzięki użyciu zaawansowanych baterii litowo – jonowych, jakie to są w stanie dostarczyć energię napędowi zawartemu w autach Spark. Ich jedynym producentem ma być firma A123 Systems. Koncern ten planuje zastosować inne zasilanie samochodów, niż dotychczasowe benzynowe lub gazowe.

Nissan Motor Co Ltd. powoli rozpoczyna opracowywanie innowacyjnego stosu paliwowych ogniw, jakie to są wytwarzane do samochodów z napędem elektrycznym – przetestuj Stacje ładowania samochodów elektrycznych producent. Firma już od dawien dawna funkcjonuje nad udoskonaleniem tego procesu oraz stworzeniem ogniw paliwowych jak najwyższej jakości oraz nowej generacji. Wszelkie te działania koncern uzasadnia ochotą działania w właściwej wierze, w kwestii środowiska, a również aby w przyszłości uformować społeczeństwo, jakie nie będzie emitowało do środowiska żadnych substancji szkodliwych. W swoich badaniach udało się naukowcom z Nissana o wiele udoskonalić elektrody membranowe, a też ścieżki przepływu pomiędzy warstwami separatora, które to są elementami zawierającymi się w paliwowym ogniwie. To naturalnie dzięki tym działaniom udało się uzyskać o wiele bardziej gęstą moc stosu, nawet do dwóch i pół raza wyższą, aniżeli miało to miejsce w 2005 roku, co pozostało ustanowione jako światowy rekord.

Dodaj komentarz