poniedziałek, 01 marca 2021r.

Dystrybucja oraz obrabianie blach trudnościeralnych HARDOX

Dystrybucja oraz obróbka blach trudnościeralnych HARDOX jest wiodącą domeną firmy STAL – HURT. Ponadto, w jej propozycji usług można znaleźć obszary jakimi są części do kruszarek szczękowych, jakie od początku prowadzenia działalności dawały bardzo dobre rezultaty. W katalogu STAL – HURT znajdują się też materiały spawalnicze do spawania stali HARDOX. Są one wynikiem współpracy producenta stali HARDOX – SSAB a także producenta materiałów spawalniczych – ESAB. Dostępne są materiały do spawania przy użyciu technik: MAG, FCAW, MCAW jak i przy pomocy elektrod do spawania w technologii MMA. W ramach projektu STAL – HURT kupił wycinarkę z palnikiem plazmowym i palnikiem tlenowym.

Posiada ona funkcjonalności do jakich zaliczają się chociażby: automatyczne cięcie trójwymiarowe, kąt cięcia plazmą do 45 stopni, czy cięcie tlenem do 63 stopni od pionu. Asortyment prętów z HARDOX systematycznie się poszerza. Dostępne są też: najnowszy gatunek blach napawanych oraz drut do spawania. Na witrynie internetowej STAL –HURT można odnaleźć wszystkie dane techniczne oraz szczegółowe opisy udostępnionych blach. Warto firmie takiej zlecać różnorodne zlecenia, ponieważ w nowoczesnym parku maszynowym znajdują się tak sprawnie działające maszyny jak frezarka CNC zaprojektowana do obróbki blach trudnościeralnych pochodzących od szwedzkiego wytwórcy.

Można także liczyć na wykorzystanie nowego gatunku blach odpornych na utratę twardości w temperaturach od 300 do pięciuset stopni Celsjusza. Rodzaj taki zalecany jest do wykorzystania w aplikacjach, w jakich części wykonane z tej blachy będą pracowały w temperaturach wyższych niż 200 stopni. Materiały do eksploatacji z blachy HARDOX są solidne oraz mają doskonałe parametry pracy. Dzięki wdrożeniu na przykład cięcia wodnego zamówione materiały nie będą narażane na dodatkowe obciążenia mechaniczne, termiczne oraz chemiczne. Pozwala to na pozyskanie kompletnych podzespołów, bez konieczności zrobienia dalszej przeróbki.

Dodaj komentarz